کد خبر: ۵۰۷۹۲۳
زمان انتشار: ۰۹:۰۶     ۰۵ تير ۱۴۰۱
گروهی متشکل از 13 بانک و شرکت مدیریت دارایی، از اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اُفِک) درخواست کرده اند تا به طور موقت اجازه داد و ستد مبادلات نکول اعتباری (CDS) در اوراق بهادار دولتی روسیه را بدهد.
بانک‌های آمریکایی خواستار دریافت مجوز داد و ستد با روسیه شدند

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از بلومبرگ، گروهی متشکل از 13 بانک و شرکت مدیریت دارایی، از اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اُفِک) درخواست کرده اند تا به طور موقت اجازه داد و ستد مبادلات نکول اعتباری (CDS) در اوراق بهادار دولتی روسیه را بدهد.

بنا براین گزارش‌، این درخواست به مبادلاتی اشاره دارد که به سرمایه‌ گذارانی که روی نکول مسکو شرط می ‌بندند، اجازه می‌ دهد، بدهی خود را پرداخت کنند.

ممنوعیت خرید اوراق بهادار روسیه در بازارهای ثانویه، اوایل این ماه، توسط اُفِک اعمال شد، هدایت مبادلات مالی با CDS در اوراق قرضه دولتی روسیه را برای موسسات مالی ایالات متحده دشوار می سازد.

تصمیم نهایی، ممکن است، پس از پایان اجلاس سران گروه هفت در آخر این هفته گرفته شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، روز چهارشنبه فرمانی مبنی بر ایجاد روندی موقت برای پرداخت بدهی عمومی خارجی امضا کرد. براساس این طرح، تعهدات به صورت پرداخت با روبل محقق خواهند شد.

وزارت دارایی روسیه تأیید کرد، اگر مسکو قادر به پرداخت به ارز خارجی نباشد، به منظور دفاع از اعتبار و سابقه خود به عنوان یک وام گیرنده قابل اعتماد، تعهدات «یوروبوند» خود را به پول ملی پرداخت خواهد کرد.

این وزارتخانه بارها ادعا کرده است، از آنجایی که روسیه بودجه لازم برای پرداخت بدهی‌های خود را دارد، واشنگتن تلاش می کند تا یک نکول مصنوعی مهندسی کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها