کد خبر: ۵۰۹۳۵۴
زمان انتشار: ۱۰:۴۹     ۲۲ تير ۱۴۰۱
رئیس فدراسیون کشتی گفت: زمانی که رئیس هیات تشتی تهران را برداشتم به من تهمت زدند اما من از حق کشتی دفاع می‌کنم.
دبیر: رئیس هیات تهران را برداشتم به من تهمت زدند/سالن هفتم‌تیر شناسنامه کشتی تهران است

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرگزاری فارس، کلاس یکسان سازی آموزش مربیان استان های تهران و قم از ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه 22 تیرماه و به میزبانی هیات کشتی استان تهران به منظور یکسان سازی تمرینات مربیان کشتی آزاد و فرنگی با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون و حسن یوسفی افشار مشاور عالی رئیس فدراسیون در امور فنی در سالن دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان رودهن در حال برگزاری است.

علیرضا دبیر با اشاره به اینکه آدم های سالم و با خدا کشتی را بالا می برند، گفت: مربیانی مانند اکبر فلاح، دودانگه و خیلی از مربیان دیگر وقتی با تمام اعتباری که دارند، در باشگاه می ایستند و تمرین می دهند، این با ارزش است. نقدهایی هم به من ممکن است داشته باشند اما وقتی این مربیان همچنان پای کار باشگاه ها هستند، مهم است.

وی با اشاره به شاخص های سنجیدن کار یک مربی، خاطرنشان کرد: شاخص کار کردن و تاثیرگذاری یک مربی، تعداد ملی پوشی است که تحویل می دهد، 80، 90 درصد این شاخص به معرفی ملی پوشان بزرگسال و 20 درصد هم به تیم جوانان اختصاص دارد. وضعیت الان کشتی تهران در تیم های ملی قابل قبول نبوده و قابل مقایسه با دهه 60 و 70 نیست و باید یک تحول صورت بگیرد.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کشتی در حال رفتن از شهرهای بزرگ به سمت شهرهای کوچک و روستاهاست، تاکید کرد: قطعا شهر 9 میلیونی تهران نسبت به یک شهر کوچک تر، ظرفیت و پتانسیل بالاتری برای کشف استعداد و پرورش کشتی گیر دارد.یک بار درباره روند نزولی کشتی مازندران صحبت کردم و هجمه زیادی به راه افتاد اما الان می توانید ببنید که مازندران در رده نونهالان که خط شروع تربیت کشتی گیر است، کجا قرار گرفته است.

دبیر در ادامه با اشاره به فاصله گرفتن کشتی تهران از جایگاه اصلی اش، اظهارداشت: وقتی رئیس هیات تهران را برداشتم، به من تهمت زدند اما من از حق کشتی دفاع می کنم. در همین خصوص برنامه هایی برای احیای کشتی تهران در حال اجرا شدن است و در یکی از موارد سالن کشتی هفتم تیر که شناسنامه کشتی تهران است و بزرگانی از جهان پهلوان تختی تا حسن یزدانی در آن کشتی گرفته اند، در حال بازسازی است و با تعمیراتی که صورت می گیرد، یک سالن در کلاس جهانی خواهد بود.

وی افزود: همچنین با مغازه هایی که در کنار این سالن احداث می شود، هیات تهران با درآمدی که از این مغازه ها می تواند داشته باشد دیگر به بودجه جاهای دیگر احتیاج ندارد و می تواند خودکفا شود.همچنین با رایزنی هایی که صورت گرفته، قرار است مالکیت سالن کشتی هفتم تیر به صورت مادام العمر به هیات تهران منتقل شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها