کد خبر: ۵۱۱۹۴۰
زمان انتشار: ۱۱:۳۴     ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
روزنامه همشهری در گزارشی به بررسی طلاق در بین قشر مرفه جامعه ایرانی پرداخته و به دلایل عجیب این رویداد اجتماعی در بین ثروتمندان اشاره کرده است.

به گزارش پایگاه 598، روزنامه همشهری در گزارشی به بررسی طلاق در بین قشر مرفه جامعه ایرانی پرداخته و به دلایل عجیب این رویداد اجتماعی در بین ثروتمندان اشاره کرده است.

برج‌های بلندمرتبه، دلیل طلاق زوج‌های تهرانی!

روزنامه همشهری در گزارش خود نوشته است:

* آمارهای موجود حکایت از آن دارد که شاید مشکلات اقتصادی یکی از علل وقوع طلاق در جامعه باشد، اما علت اصلی نیست؛ چراکه بیشترین طلاق‌های ثبت‌شده در قشر مرفه به‌دور از هرگونه مشکلات اقتصادی به ثبت رسیده است.

* فضای مجازی و استفاده از آن در بین اقشار مرفه ‌گاه بسترساز اغلب عواملی است که تا به اینجا به آنها اشاره کردیم؛ از مد و مدگرایی گرفته تا چشم و هم‌چشمی‌هایی که متأسفانه هر روز به شکل و شمایلی در صفحات مجازی پولدارها تبلیغ می‌شوند.

* حتی زیست‌بوم هم در طلاق پولدارها مؤثر است. همین برج‌های بلندبالایی که مثل قارچ در گوشه و کنار مناطق مرفه‌نشین رشد کرده‌اند، یکی از علل طلاق‌های این گروه است.برج‌نشینی و علاقه به این سبک زندگی از سوی یک طرف از زوجین در خیلی از پرونده‌های طلاق عامل ثبت طلاق‌های قشر مرفه است.

* «‌رویکردهای فمینیستی زنان یکی از این عوامل رفتاری است. زنانی که دوست دارند در پوشش رفتار و گفتارشان تصمیم‌گیرنده نهایی خودشان باشند و این رفتار در میان خیلی از مردان پذیرفته نیست، چراکه معتقدند جایگاه عرفی زن در خانواده چنین اجازه‌ای به آنها نمی‌دهد. همین تفکرات باعث بروز اختلافات حتی بین زوج‌های مرفه می‌شود و فتح بابی است در فصل جدایی آنها.»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها