کد خبر: ۵۱۵۸۹۳
زمان انتشار: ۰۹:۵۷     ۲۸ مهر ۱۴۰۱
مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: از ۲ هفته گذشته تاکنون گزارشی از بیماری تب کریمه کنگو نداشتیم و همواره با اقدامات سازمان این بیماری به پایان رسید.

به گزارش پایگاه 598، مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: از ۲ هفته گذشته تاکنون گزارشی از بیماری تب کریمه کنگو نداشتیم و همواره با اقدامات سازمان این بیماری به پایان رسید. امین اسدی افزود: بنابرآخرین آمار وزارت بهداشت ۷۵ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شدند که ۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

به گفته او، با اقدامات سازمان دامپزشکی در روستاها و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی روستاییان و عشایر، تب کریمه کنگو طی ۲ هفته اخیر به پایان رسیده است.

اسدی اظهار کرد: با توجه به بحث کشتارهای غیرمجاز به افراد توصیه می شود که از خرید گوشت کنار جاده اجتناب کنند چرا که این دام ها خارج از سیکل نظارت بهداشتی و شرعی است.

مشاور رئیس سازمان دامپزشکی گفت: با توجه به بیماری های مشترک دام و انسان به افراد توصیه می کنیم که از مراکز مجاز و گوشت دارای برچسب سازمان دامپزشکی را خریداری کنند که به سبب نظارت های بهداشتی و شرعی عاری از هر گونه بیماری است.

همه ساله با آغاز فصل گرما و فعالیت کنه ها تب کریمه کنگو شیوع پیدا می کند که امسال اقدامات سازمان دامپزشکی همچون سم‌پاشی اماکن دامی و نظارت و پیگیری های صورت گرفته، تعداد مبتلایان و فوتی ها نسبت به سنوات قبل کاهش یافت.

منبع: همشهری آنلاین
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها