کد خبر: ۵۱۷۹۰۰
زمان انتشار: ۰۹:۰۶     ۰۷ آذر ۱۴۰۱
الکساندر دیوکف رئیس فدراسیون فوتبال روسیه گفت که در نشست آینده کمیته اجرایی فدراسیون روسیه، طرح انتقال از یوفا به کنفدراسیون فوتبال آسیا بررسی خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تارنمای شبکه "راشاتودی"، سایت ورزشی چامپیونات روسیه نیز به نقل از رئیس فدراسیون این کشور نوشت: چند ماه پیش گفتم که سخن گفتن از آسیا اکنون زود است، اما در زمان کنونی باید به احتمال این انتقال [از اروپا به آسیا] فکر کنیم.

وی افزود: فدراسیون فوتبال روسیه انتقال به کنفدراسیون فوتبال آسیا را در نشست آینده کمیته اجرایی بررسی خواهد کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال روسیه اظهار کرد: مطمئن نیستم که تصمیم انتقال فوتبال روسیه از اروپا به آسیا گرفته شود، اما این شرایط نیازمند بحث و بررسی است.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به دنبال حمله روسیه به اوکراین، تیم ملی فوتبال روسیه را از تمام مسابقات بین المللی رسمی محروم کرده است، همین امر موجب شد که روسیه از مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بازماند.

روسیه همچنین از مسابقات انتخابی یورو ۲۰۲۴ نیز محروم خواهد بود.

اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال روسیه درحالی مطرحمی شود که این فدراسیون با وجود تحریم‌های صورت‌گرفته از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) نمی‌تواند یوفا را به‌مقصد کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ترک کند، چرا که برای چنین اقدامی مجوز فیفا ضروری است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها