کد خبر: ۵۲۱۳۲۵
زمان انتشار: ۱۴:۲۴     ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
کره شمالی در جریان هفتادمین سالگرد تأسیس ارتش این کشور، موشک بالستیک بین‌قاره‌ای جدید با سوخت جامد خود را رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (پنجشنبه) با انتشار تصاویری از رونمایی موشک بالستیک بین‌قاره‌ای جدید پیونگ‌یانگ با سوخت جامد خبر دادند و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی وعده ساخت سلاح‌های پیشرفته بیشتر را داد.

طبق این گزارش، رونمایی از موشک جدید قدرتمند کره شمالی در جریان یک رژه نظامی بزرگ به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس ارتش کره شمالی در اواخر شب گذشته (چهارشنبه) به وقت محلی انجام گرفت.

گزارش‌ها حاکی از آن است کهبخش عمده ای از زرادخانه موشک های بالستیک دوربرد کره شمالی از سلاح هایی تشکیل شده است که از سوخت مایع استفاده می کنند که نیاز به سوخت‌گیری در سایت‌های پرتاب موشک دارند که این یک فرایند زمان‌بر است و آنها را در معرض حملات پیش‌دستانه قرار می‌دهد اما موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای با سوخت جامد نیازی به سوخت‌گیری ندارند و همین امر استقرار آن‌ها را سرعت می‌بخشد و سرنگونی این موشک‌ها را دشوارتر می‌کند.

تحیلیگران می‌گویند که تصاویری را که خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) منتشر کرده است، دست‌کم پنج "کشنده برپاگر پرتابگر" (TEL) حامل محفظه‌های موشکی بزرگ برای موشک‌های بالستیک بین قاره‌ای با سوخت جامد است.

در تصاویر منتشر شده «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در کنار فرماندهان نظامی حاضر در مراسم رژه نظامی کره شمالی نشان داده شده است.

در رژه نظامی کره شمالی دست‌کم 11 موشک بالستیک بین‌قاره‌ای غول‌پیکر «هواسانگ-17» رونمایی شد که در مجموع 17 موشک بلندبرد به نمایش گذاشته شد که این بیشترین تعداد موشکی محسوب می‌شود که در یک رژه به نمایش درآمده است.

وزارت دفاع ژاپن برآورد کرده است که هواسانگ-17 که ظاهراً بزرگ‌ترین موشک سوخت مایع جهان محسوب می‌شود، می‌تواند بیش از 15000 کیلومتر (9320 مایل) را طی کند.

رونمایی از قابلیت جدید کره شمالی در حالی صورت گرفته است که اخیراً وزارت خارجه کره شمالی امروز با صدور بیانیه‌ای شدیدالحن ضمن انتقاد از رزمایش‌های مشترک کره جنوبی و ایالات متحده هشدار داد که این رزمایش‌های مشترک، شبه‌جزیره کره را در وضعیت «خط قرمز شدید» قرار می‌دهد و تهدید کرد که در واکنش به این اقدامات تحریک‌آمیز، منطقه را به «زرادخانه جنگی بزرگ و یک منطقه جنگی بحرانی» تبدیل خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، کره شمالی ضمن هشدار به ایالات متحده آمریکا تأکید کرد که تا زمانیکه این کشور به سیاست‌های خصمانه در قبال پیونگ‌یانگ ادامه دهد، این کشور به گفت‌وگو با واشنگتن هیچ‌گونه علاقه‌ای ندارد و هشدار داد که هرگونه اقدام نظامی آمریکا را بر اساس اصل «اتم به اتم» پاسخ خواهند داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها