کد خبر: ۵۲۱۴۵۶
زمان انتشار: ۰۹:۱۵     ۲۵ بهمن ۱۴۰۱
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا از رفع مشکلی که در برگ خام گذرنامه ایجاد شده بود خبر داد و گفت: در حال حاضر فرآیند صدور گذرنامه ۲۰ روز زمان می‌برد.

به گزارش پایگاه 598، سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در خصوص آخرین جزئیات صدور گذرنامه اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند صدور گذرنامه ۲۰ روز زمان می‌برد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه انتظامی کشور به مشکل بوجود آمده در مرحله صدور گذرنامه اشاره و تصریح کرد: به دلیل نقصی که در برگ خام گذرنامه ایجاد شده بود متاسفانه در هفته‌های گذشته کار صدور گذرنامه برای متقاضیان تا ۴۵ روز زمان می‌برد اما خوشبختانه با مرتفع شدن مشکل از هفته گذشته تاکنون کار صدور گذرنامه به ۲۰ روز رسیده است.

وی در ادامه از تلاش شبانه‌روزی ماموران مراکز صدور گذرنامه حتی در روزهای جمعه و تعطیلی خبر داد و گفت: در تلاش شبانه روزی هستیم تا هرچه زودتر گذرنامه هایی را که در صف انتظار صدور مانده اند آماده کرده و به دست متقاضیان برسانیم.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در پاسخ به پرسشی دیگر در خصوص چگونگی اطلاع افراد از ممنوع الخروجی خود گفت: به سه روش می توان دریافت که ممنوع الخروج هستیم یا خیر؛ اگر فردی گذرنامه جدید درخواست کرده و آن را تحویل گرفته، پس معلوم است که آن فرد ممنوع الخروج نیست؛ روش دیگر این است که فردی که دارای گذرنامه است به اداره گذرنامه مراجعه کرده و وضعیت وی بررسی شود.

سردار ذوالقدری خاطرنشان کرد: روش سوم از طریق اپلیکیشن «پلیس من» است که فرد وارد سامانه گذرنامه شده و می تواند ممنوع الخروجی خود را بررسی کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا هرکس پرونده در دادگاه داشته باشد ممنوع الخروج است یا خیر؛ گفت: درخواست ممنوع الخروجی افراد از طرف دادستانی کل کشور صادر و به پلیس مهاجرت و گذرنامه اعلام می‌شود؛ ممنوع الخروجی صادر شده برای اشخاص مدنظر به مدت ۶ ماه است و بعد از این مدت اگر نیاز باشد به درخواست دادستانی کل کشور دوباره تمدید خواهد شد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها