کد خبر: ۵۲۲۰۱۰
زمان انتشار: ۱۳:۱۱     ۰۸ اسفند ۱۴۰۱
حسین فرکی هم با انتشار یک نامه از قبول مسئولیت سرمربیگری تیم ملی فوتبال انصراف داد.

به گزارش پایگاه 598، معادله انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال هر روز پیچیده‌تر می‌شود و پس از اعلام لیست ۷ نفره از مربیان داخلی برای سرمربیگری تیم ملی، دومینوی انصراف در بین این گزینه‌ها به راه افتاده است.

پس از انصراف امیر قلعه‌نویی، مهدی تارتار، ساکت الهامی و حمید مطهری، یکشنبه شب حسین فرکی هم با انتشار یک نامه به عنوان پنجمین نفر از قبول مسئولیت تیم ملی کناره‌گیری کرد.

متن نامه فرکی به شرح زیر است:

«حضور در قامت مربی تیم ملی فوتبال قطعا بالاترین افتخار ممکن برای هر مربی وطن دوستی خواهد بود که دغدغه اعتلای نام کشور را داشته است.

قرار گرفتن در بین گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی در شرایط معمول مدال افتخاری است که در ازای یک عمر فعالیت حرفه‌ای و دستاوردهای ورزشی اعطا می‌شود اما متاسفانه روندهای غلط و تصمیمات نادرست این رقابت را از معنای اصلی خود تهی کرده است و عدم حضور گزینه‌های شایسته دیگر که نام آنها در روزهای اخیر در ذهن تمامی فوتبالدوستان تکرار می‌شود رقابت فعلی را به رقابتی غیرواقعی و نمایشی تبدیل کرده است.

اینجانب در تمامی سال‌های فعالیت حرفه‌ای خود در تیم ملی، به عنوان بازیکن ضربه‌ای به توپ نزدم و به عنوان مربی قلمی بر روی کاغذ نچرخاندم مگر در راه خوشحالی ملت شریف ایران و افتخار آفرینی برای نام کشور و در شرایط فعلی نیز این رقابت را شایسته فوتبال ملی و مردم فوتبالدوست کشورم نمی‌دانم و بدینوسیله ضمن تکذیب ارائه هرگونه برنامه به فدراسیون فوتبال انصراف خود را از حضور در چنین رقابتی اعلام می‌دارم.

بدیهی است تجربه سالیان طولانی حضور بر روی نیمکت تیم ملی و همچنین قهرمانی در رده باشگاهی فرصتی برای اینجانب فراهم کرده است که برنامه‌ای دقیق و عملی برای هدایت تیم ملی تنظیم کنم اما افسوس که شرایط فعلی را مستعد اجرای این برنامه نمی‌بینم.

در پایان، به عنوان شاگرد اخلاقی‌ترین مکتب فوتبال ایران تشکر فراوان خود را از تمامی پیشکسوتان و فوتبالدوستانی که در این مدت از اینجانب حمایت کرده‌اند اعلام می‌دارم و برای تیم ملی فوتبال سرفرازی و موفقیت را آرزو دارم.»

با توجه به انصراف فرکی، حالا تنها جواد نکونام و فرهاد مجیدی دو مربی باقی‌مانده از لیست ۷ نفره مربیان داخلی مورد نظر فدراسیون فوتبال برای سرمربیگری تیم ملی هستند که در این باره تاکنون سکوت کرده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها