کد خبر: ۵۳۱۸۴۹
زمان انتشار: ۱۲:۳۶     ۰۲ آذر ۱۴۰۲
طبق ادعای سازمان تروریستی «سنتکام» آمریکا، یک ناوشکن آمریکایی روز پنجشنبه (امروز) بر فراز دریای سرخ پهپادهای تهاجمی حوثی‌های یمن را ساقط کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در شرایطی که حمایت انصارالله یمن از فلسطین و حملات موشکی و پهپادی آنها به فلسطین اشغالی ادامه دارد، آمریکایی‌ها مدعی ساقط کردن تعدادی از پهپادهای یمنی بر فراز دریای سرخ شده‌اند.

سازمان تروریستی «سنتکام» (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا) در صفحه مجازی خود در شبکه ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد که تعدادی از پهپادهای تهاجمی را که از مبدا یمن به پرواز درآمده بودند، ساقط کرد.

به ادعای آمریکایی‌ها، صبح روز ۲۳ نوامبر ( پنجشنبه دوم آذر) ناوشکن توماس هادنر چندین پهپاد تهاجمی را که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن پرتاب شده بودند، هدف قرار داد.

بنا بر اعلام ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا، این ناوشکن حین گشت زنی در دریای سرخ این پهپادها را ساقط کرد و این حادثه هیچ آسیب یا خسارتی به کشتی جنگی و خدمه آن وارد نکرده است.

مقام‌های ارتش یمن و انصارالله تا کنون درباره ادعای آمریکا در خصوص هدف قرار دادن پهپادها بر فراز دریای سرخ اظهارنظری انجام نداده و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند. 

 شامگاه چهارشنبه (دیشب) سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن،  از حمله موشکی به بندر «ایلات» در جنوب فلسطین اشغالی خبر داد. به گفته او، نیروهای مسلح یمن به حملات خود تا زمان توقف تجاوزات علیه مردم غزه و کرانه باختری ادامه خواهد داد.

یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد. نیروی دریایی یمن روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به عملیات‌های نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوزها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد».

به گفته نیروی دریایی یمن، تمام کشتی‌ها با پرچم اسرائیل یا کشتی‌هایی که شرکت‌های اسرائیلی آن را مدیریت می‌کنند یا کشتی‌هایی که مالکیت آن‌ها متعلق به اسرائیلی‌‌هاست، هدف عملیات‌های نیروهای مسلح یمن خواهند بود.

نیروی دریایی یمن افزود: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند».

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها