کد خبر: ۵۳۵۲۹۲
زمان انتشار: ۱۳:۳۹     ۰۲ فروردين ۱۴۰۳
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: ۱۴ استان دچار سیل، آبگرفتگی و کولاک برف شده و نیروهای عملیاتی هلال احمر امروز به بیش از هزار و ۵۰۰ نفر امدادرسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری 598،  از روابط عمومی سازمان امداد و نجات؛ بابک محمودی افزود: ۱۴ استان خراسان رضوی، بوشهر، مازندران، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، فارس، گلستان و خراسان رضوی تحت تاثیر این سامانه بارشی قوی‌ قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: در این بین نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر به هزار و ۴۳۶ نفر در عملیات سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند. در این بین ۲۲۵ نفر از متاثرین اسکان اضطراری یافتند و ۱۳۵ نفر به مناطق امن انتقال داده شدند. نجاتگران‌ هلال‌احمر آب ۹۴ واحد مسکونی را تخلیه کردند، همچنین یکهزار و ۹۱۶ کیلوگرم نایلون، هزار و ۲۱۵ قوطی کنسروجات، هزار و ۵۰ کیلوگرم برنج، ۷۱۵ تخته پتو، ۲۰۴ ست شستشو و ۲۵۱ بسته غذایی بین متأثرین از سیل توزیع شد.

محمودی اظهار داشت: ۳۱۱ تخته موکت، ۲۱ دستگاه چادر، ۱۵۴ کیلوگرم حبوبات، ۱۳۴ کیلوگرم قند و شکر و ۴۸ ست بهداشتی در بین متأثرین توزیع شد و ۱۳۲ تیم عملیاتی متشکل ۵۷۱ امدادگر و نجاتگر در این عملیات حضور و به متأثرین امدادرسانی کردند.

محمودی افزود: ۵۳۳ مورد جاده‌ای (معادل ۵۱ درصد)، ۳۹ مورد کوهستان «معادل ۴ درصد»، حادثه جوی ۵۸ مورد معادل «۶ درصد» انجام شده است.

وی افزود: بعد از گذشت هفت روز از طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳، نیروهای عملیاتی این جمعیت به ۵ هزار و ۲۵۵ نفر امداد رسانی کردند. ۳۷۹ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۷۹۴ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند، ۱۷۶ نفر به مناطق امن انتقال داده شد و ۴۴۴ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: همچنین برای ۹۲ نفر در حوادث و سوانح جاده‌ای عملیات رهاسازی صورت گرفت و برای هزار و ۷۸۱ نفر سنجش میزان قند و فشار خون انجام شد.

محمودی گفت: به هموطنان توصیه می‌شود سفرهای نوروزی خود را با تعیین زمان، مسیر و مقصد سفر متناسب با فعالیت سامانه بارشی انتخاب کنند و در زمان‌های اعلام شده از تردد و توقف در مسیرها و جاده‌های حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری کنند و در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها