کد خبر: ۳۱۷۷۹۰
زمان انتشار: ۱۲:۰۹     ۰۵ خرداد ۱۳۹۴
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: یکی از سه مرجع قبل‌ازظهر امروز (سه‌شنبه) جواب استعلام متقاضیان خرید سرخابی‌ها را به صورت کتبی به ما ارائه خواهد داد تا برنده مزایده چهارم آنها مشخص شود.
به گزارش پايگاه 598 به نقل از تراز؛ عبدالله پوری‌حسینی در خصوص اینکه چرا سازمان خصوصی‌سازی روز دوشنبه (دیروز) برنده مزایده چهارم دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را اعلام نکرد، گفت: من بر حسب وظیفه بر خود واجب می‌دانم که در این خصوص به مردم پاسخگو باشم.
وی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، افزود: سعی ما این بود که اوایل هفته برنده مزایده چهارم را اعلام کنیم اما چون باید از سه مرجع در خصوص متقاضیان استعلام گرفته شده و جواب این استعلام به صورت کتبی به هیئت واگذاری ارائه می‌شد، به همین خاطر در اعلام برنده مزایده تأخیر به وجود آمد. با وجود تلاش‌های ما که از روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته آغاز شد دیروز یکی از مراجع جواب استعلام متقاضیان را به صورت شفاهی اعلام کرد و این در حالی بود که ما باید به صورت کتبی جواب این استعلام را می‌گرفتیم.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی خاطرنشان کرد: ما قبل‌ازظهر دیروز جواب استعلام یکی از مراجع را که باقی مانده بود، به صورت شفاهی گرفتیم اما درخواست کردیم این مرجع تا قبل‌ازظهر امروز به صورت کتبی جواب استعلام متقاضیان را بدهد که این اتفاق رخ خواهد داد. با وجود اینکه ما امروز جواب نهایی را خواهیم گرفت اما برای احتیاط فردا قبل‌ازظهر به احتمال خیلی زیاد برنده مزایده را اعلام خواهیم کرد، آنهم به این خاطر که پرسپولیس امشب یک بازی خیلی حساس دارد و ما برای اینکه حرف و حدیثی پیش نیاید تصمیم گرفتیم فردا پیش‌ازظهر برنده مزایده را به احتمال خیلی زیاد اعلام کنیم.
پوری‌حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد با توجه به مطرح شدن شایعات مبنی بر اینکه جلوی واگذاری دو باشگاه سرخابی گرفته شود و آنها اجاره داده شوند، این اتفاق بیفتد؟ خاطرنشان کرد: تا به امروز قانونی به صورت رسمی در این زمینه مطرح نشده است. اصلاً بحث اجاره تا به امروز مطرح نیست و ما طبق قانون در حال واگذاری این دو باشگاه هستیم. ضمن اینکه بحث اجاره دادن دو باشگاه نیز تابه امروز به ما پیشنهاد هم نشده است.
وی همچنین درباره اینکه گفته می‌شود اگر نمایندگان مجلس طرحی دو فوریتی را تصویب کنند و براساس آن جلوی خصوصی‌سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گرفته شود، یادآور شد: به هر حال این مسئله در خصوصی‌سازی دو باشگاه بی‌تأثیر نیست اما ما تا به امروز آنچه را که قانون به ما اجازه داده، اجرا کرده‌ایم. به هر صورت اگر هر قانونی در مجلس تصویب شود و در شورای نگهبان به تصویب و به ما ابلاغ شود آن را اجرا خواهیم کرد. فعلاً قانون اجرای خصوصی‌سازی دو باشگاه را از ما خواسته و ما طبق آن عمل می‌کنیم. هرچند اظهارات برخی از آقایان نماینده مجلس که سنگین و تلخ است تا به امروز در زمینه خصوصی‌سازی بی‌تأثیر نبوده است.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا یکی از سه وزیر که وزیر ورزش باشد اهلیت متقاضیان را تأیید نکرده است، عنوان کرد: نه، این مسئله به سه وزیر مربوط نمی‌شود و سه مرجع باید اهلیت متقاضیان را به صورت کتبی تأیید می‌کردند. از بین بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و اداره سوءپیشینه، یکی از مراجع دیروز ظهر به ما به صورت شفاهی در خصوص اهلیت یکی از متقاضیان پاسخ داد که ما خواستیم آنها جواب کتبی بدهند که تا قبل‌ازظهر امروز این اتفاق رخ می‌دهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها