کد خبر: ۳۱۸۰۷۴
زمان انتشار: ۱۴:۲۱     ۰۶ خرداد ۱۳۹۴
اعلام آمادگی دانشگاه امام حسین(ع) برای پیگیری فرمایشات رهبری
« ما به عنوان بخشی از ملت قهرمان ایران اعلام نارضایتی عمیق خود را از تداوم مذاکراتی که با اهرم تهدید نظامی و تحریم اقتصادی انجام می­شود اعلام داشته و خواستار معلوم شدن نقطۀ پایانی برای مذاکرات بی­نفع و پرضرر با دولت ظالم و مستکبر آمریکا از سوی دولت هستیم.»
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رجا ، به دنبال انتشار اخباری مبنی بر درخواست طرف‎های غربی برای مصاحبه با دانشمندان نظامی، دانشگاه جامع امام حسین  علیه السلام که میزبان تعدادی از این دانشمندان است،  با انتشار بیانیه، برای پیگیری فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه مذاکرات هسته‎ای اعلام آمادگی کرد.

به گزارش رجانیوز  روابط عمومی این دانشگاه در بیانیه خود اعلام کرده است: « دانشگاه امام حسین علیه السلام حسب مأموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیگیری اجرایی شدن آرمان­های جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور عزیزمان ایران، آمادگی دارد در راستای هم­­دلی با دولت، جزئیات زیاده­خواهی آمریکایی­ها و غربی­ها از مذاکره کنندگان ایرانی را به تفصیل و کارشناسی به اطلاع مردم رسانده و چهره‌ی عهدشکن، دروغگو و زیاده­خواه آنان را به مردم بنمایاند. »

این بیانیه در بخش دیگری از بیانیه خود اعلام کرد: « ما به عنوان بخشی از ملت قهرمان ایران اعلام نارضایتی عمیق خود را از تداوم مذاکراتی که با اهرم تهدید نظامی و تحریم اقتصادی انجام می­شود اعلام داشته و خواستار معلوم شدن نقطۀ پایانی برای مذاکرات بی­نفع و پرضرر با دولت ظالم و مستکبر آمریکا از سوی دولت هستیم.»

 

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّما ذٰلِكُمُ الشَّيطانُ يُخَوِّفُ أَولِياءَهُ فَلا تَخافوهُم وَخافونِ إِن كُنتُم مُؤمِنينَ
این فقط شیطان است که پیروان خود را (با سخنان و شایعات بی‌اساس،) می‌ترساند. از آنها نترسید! و تنها از من بترسید اگر ایمان دارید! سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۷۵

فرمانده کل قوا امام خامنه­ای، حفظه الله تعالی: «ما اجازه نمی­دهیم به حریم دانشمندان هسته‌ای ما و دانشمندان در هر رشته‌ی حسّاس و مهمّی، اندک‌اهانتی بشود. من اجازه نمی­دهم بیگانگان بیایند با دانشمندان ما، با فرزندان برجسته و عزیز ملّت ایران که این دانش گسترده را به اینجا رسانده‌اند، بخواهند بنشینند حرف بزنند.»۳۰/۲/۱۳۹۴  بیانات در دانشگاه افسرى و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام

« من نمی­فهمم مذاکره در زیر شبح تهدید چه معنایی دارد؟ مذاکره کنیم زیر شبح تهدید! مثل اینکه یک شمشیری بالای سر [ما باشد]. ملّت ایران این‌جوری نیستملّت ایران مذاکره‌ی زیر سایه‌ی تهدید را برنمی­تابد.» ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ بیانات در دیدار جمعى از معلمان و فرهنگیان سراسر کشور

 

کارشناسان مختلف اقتصادی داخلی و خارجی متفق­القول هستند که تأثیر تامّ تحریم­های یک­جانبه آمریکا بر اقتصاد ایران اندک و قابل نادیده گرفتن است. علت اصلی ضربه­پذیری اقتصاد ایران از تحریم­ها ایرادات ساختاری چون وابستگی بیش از حد بودجه به درآمد نفتی، وابستگی درآمدهای خارجی جمهوری اسلامی به دلار آمریکا بوده و متأسفانه همچنان هست. لذا راه اصلاح وضعیت عمومی اقتصادی کشور اصلاح بنیادین اقتصاد، از طریق اعمال سیاست­های اقتصاد مقاومتی، با تأکید بر مردمی کردن اقتصاد کشور و مبارزه واقعی با فساد خواهد بود؛ اقتصادی که در آن کار و سرمایه ایرانی، اولویتی مرجّح بر استفاده از سرمایه­گذاری­های خارجی دارد. پیوستگی مجدد اقتصاد ایرانی به استفاده از منابعی که مدیریت آنها در خارج از کشور است، اشتباهی راهبردی بوده که تأثیرگذاری تحریم­ها را بیشتر می‌کند.

دشمن با یک سناریوی مشخص و مؤثر از چندین سال قبل جنگ تمام عیار اقتصادی را با هدف وی «فلج کردن» پایه­های اقتصاد ایران آغاز کرده است. این تحریم­ها با هدف گرفتن معیشت عامه مردم به دنبال ایجاد نارضایی گسترده از نظام و جدا کردن بدنه عمومی مردمی حامی جمهوری اسلامی است. دشمن انتظار داشت تا فشار اقتصادی ناشی از نیش تحریم، مردم را در مقابل نظام قرار داده و منجر به تغییر رفتار و در وهله بالاتر به تغییر نظام شود. مقام معظم رهبری از سال ۱۳۸۸ با شعار «اصلاح الگوی مصرف» وجهه اصلی دولت و ملت را به سمت اصلاح وضعیت اقتصادی نظام رهنمون می­کردند ولی تأنّی و تعلل در توجه مکفی به این رهنمودها توسط دستگاه­های اقتصادی منجر به دست­اندازی آمریکا و غرب به زندگی عمومی مردم شد.

دولت یازدهم در میانه‌ی چنین جنگی کار خود را با استراتژی «گرفتن حربه تحریم از دشمن» آغاز کرد. سیاست­گذاران دولت معتقدند، امکان­هایی برای ایجاد تغییر رویه در اردوگاه دشمن وجود دارد که تاکنون تجربه نشده­اند. روش دولت، برای رسیدن به این هدف، ایجاد اعتمادسازی بین­المللی نسبت به ماهیت و جزئیات برنامه هسته­ای ایران است. مذاکرات مکرر تفصیلی تیم مذاکره کننده ایرانی با گروه ۵+۱ و مذاکرات مستقیم با آمریکایی­ها پس از تصدی دولت، به سرعت آغاز شد.

دولت و مذاکره­کنندگان با علم به اینکه مطالبات خواسته شده از ایران در مذاکرات ظالمانه هستند، جهت اثبات حسن نیت خود و گرفتن بهانه از دست دشمن، بدون هرگونه توافقی گسترش فعالیت ماشین­های غنی­سازی ۲۰ درصدی را در سایت فردو متوقف کردند. این فناوری پس از امتناع غربی­ها جهت فروش میله سوخت ۲۰درصد به ایران جهت رفع نیاز رآکتور تحیقاتی و پزشکی تهران توسط شهید دکتر مجید شهریاری به دست آمده بود. یکی دیگر از تعهدات ایران متوقف کردن راه­اندازی کارخانه آب سنگین اراک است. این دو دستآورد صنعتی اهمیتی در تراز تاریخ صنعت و تکنولوژی ایران و جهان دارند که با همت و نبوغ دانشمندان ایرانی بدست آمده بودند.

پس از حدود یک سال و نیم برای دومین بار ایران و ۵+۱، در شهر لوزان سوئیس به بیانیه مشترکی رسیدند که توسط وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران و مسئول هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرائت شد، تا معلوم گردد، ایران بنا دارد تا مجتمع غنی­سازی فردو را از یک سایت غنی­سازی هسته­ای به یک سایت تحقیقاتی تبدیل کند. این مجتمع عظیم صنعتی، باتوجه به تهدیدات مکرر دشمنان ملت ایران مبنی بر بمباران تأسیسات هسته­ای ایران در اعماق زمین ساخته شده است. هر چند بازرسان آژانس انرژی هسته­ای همچون دیگر مجتمع­های هسته­ای دسترسی نظارتی کافی داشته و دارند. تعهد دیگری که برای ایران در این بیانیه مطرح شده است، مضیق شدن و تحت نظارت درآمدن امکان تحقیق و توسعه در خصوص صنعت هسته­ای است: «تحقیق و توسعه غنی سازی در ایران بر روی ماشین های سانتریفیوژ بر اساس یک جدول زمانی و سطح توافق شده، انجام خواهد شد.»

در مقابل دولت ایران منطقاً انتظار داشته است در دو توافق­نامه ژنو و بیانیه لوزان تعهدات متقابلی که برای آمریکایی­ها و غربی­ها نوشته شده اعمال شوند. اما آزاد شدن بخش ناچیزی از اموال بلوکه شده ایران در غرب برای مصارفی که طرف غربی مشخص کرده است، تنها عنوانی بود که درطی چندین ماه با اما و اگرهای فراوان انجام شد. برداشته شدن حداقل تحریم­های بانکی، مالی و نفتی به انجام نرسید.

در توافق­نامه ژنو سال ۱۳۹۲ بنا بود، تا تحریم­ها در وضعیت فعلی متوقف شده و تحریم­های متعددی همچون تحریم بیمه، پتروشیمی، کشتی­رانی و امثالهم برداشته شود، که تاکنون محقق نشده است. آمریکایی­ها و غربی­ها همانند همیشه، با خلف وعده و پیمان‌شکنی، سهم اندکی از تعهداتشان را در قبال ایران انجام دادند. این مسئله بارها و بارها از سوی رئیس جمهور محترم و تیم مذاکره کننده هسته­ای یادآوری شده است. این در حالی است که در گزارش­های مکرر اخیر آژانس بر پایبندی ایران در اجرای کامل تعهداتش تأکید شده است.

در بیانیه لوزان طرفین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۵+۱، چارچوبی را -برای انجام مذاکراتی که هم­اکنون در حال انجام است- نوشته و در یک نشست مطبوعاتی بین­المللی قرائت کردند. اما مسئولان آمریکایی بدون توجه به متن منتشره مرضی­الطرفین فهرستی از عناوین را به مثابه تعهدات جمهوری اسلامی ایران و آمریکا منتشر کردند که با عنوان «فکت شیت آمریکایی» شناخته می­شود. این متن حاوی عناوین غیرقابل قبولی از تعلیق، تعطیلی و تضییق برای رشد علم و صنعت هسته­ای در ایران است که برخی ۱۵ سال، برخی ۲۵ سال و برخی الی الابد ادامه خواهند داشت. البته تیم مذاکره کننده ایرانی نسبت به انتشار این متن، به آمریکایی‌ها اعتراض می‌کند.

اکنون در میانه مذاکرات، آمریکایی­ها و آژانس صحبت از مطالبات جدیدی می­کنند که در سوابق نظارتی آژانس مابه­ازای قانونی شفافی نداشته و در کمتر کشوری چنین بازرسی­ای صورت گرفته­ است. مضافاً مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۴ اجرای این قانون در کشور را متوقف کرده است، لذا انجام آن خلاف صریح قانون مصوب کشور خواهد بود. آنان رسیدن به توافق نهایی را به صراحت منوط به بازرسی اماکن نظامی غیرمرتبط با پروژه‌های هسته­ای ایران عنوان کرده­اند. به علاوه می­خواهند دانشمندان و محققان هسته­ای و برجسته کشور را در پوشش مصاحبه، استنطاق و بازجویی علمی کنند. آمریکایی­ها با مباشرت آژانس مدعی هستند که ایرانی­ها تلاش­های نظری و تحقیقاتی برای دستیابی به تکنولوژی ساخت بمب هسته­ای انجام داده اند، لذا ایران باید ابتدا فهرست دانشمندان خود را به آژانس ارائه دهد و سپس اجازه مصاحبه و استفسار از آنها داده شود.

این در حالی است که، کمتر از ۵ سال قبل، چندین دانشمند برجسته و درجه یک کشوری و بین­المللی ایرانی مورد سوء قصد قرار گرفتند و ۴ نفر از آنان به شهادت رسیده است. اهمیت اشراف بر مرزهای علمی و حراست از دانشمندان زبده‌ی کشورها به قدری مهم است که هیچ کشوری حتی حاضر به اعلام نام دانشمندان اصلی تراز اول خود نیست.

خداوند متعال در قرآن کریم به رسول اعظم صلوت الله علیه و آله و سلم در باب رفتارشناسی زیاده­خواهانه دشمنان اسلام می­فرماید: « ولن ترضی عنک الیهود و لاالنصاری حتی تتبع ملتهم...» آن چه در ۲ سال گذشته ترجمان ملموس و روشن همین آیه نورانی قرآنی است. آمریکایی­ها در تمامی مذاکرات روند تهاجمی و زیاده­خواهانه­ای داشته­اند و دائماً به دنبال تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران بر اساس خواسته­های خود بوده­اند. بر اساس اسناد منتشره‌ی امنیت ملی آمریکایی­ها، افق آینده حرکت­شان را تغییر نظام از مدخل تغییر رفتار جمهوری اسلامی عنوان کرده­اند.

فرمانده معظم کل قوا در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه امام حسین علیه السلام، برای اولین بار پرده از مطالبات جدید زیاده‌خواهانه آمریکایی­ها برداشته و با صراحت و قاطعیت، اعلام کردند که مطلقاً اجازه هیچ­گونه دسترسی به دانشمندان هسته­ای کشور را نخواهند داد. امام خامنه‌ای در اقدامی کم­سابقه برای صیانت از مرزهای علم و دانش و مصون نگه­داشتن نیروهای انسانی نخبه ایرانی از چشمان ناپاک و دستان نابکار سرویس­های جاسوسی غربی وارد عمل شدند. زیاده­خواهی آمریکایی­ها از مرز ذخایرهسته­ای، زیرساخت­های تأسیساتی هسته­ای گذشته و خواستار چنگ­اندازی به پشتوانه­های علمی و انسانی ایران شده است.

مسیر این تجاوزگری و پیشروی به هر عنوانی که آغاز شده باشد باید مسدود شده و روند عقب زدن دشمن هر چه زودتر آغاز شود. مشکلات اقتصادی کشور ایران هر قدر هم عمیق و گسترده باشند، انتظار یاری و مساعدت از چنین دشمنی برخاسته از نوعی سفاهت سیاسی محسوب می­شود. ملت و دولت ایران در هیچ دوره­ای پس از انقلاب اسلامی چنین خطای فاحش و غیرقابل جبرانی را در کارنامه خود نداشته و انشاءالله نخواهند داشت.

بدین ترتیب مجموعه اساتید، محققان و دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام اعلام می­دارند:

هیأت علمی، محققان و کارمندان دانشگاه امام حسین علیه السلام اطاعت و پشتیبانی کامل خود را از دستور اکید فرمانده کل قوا، امام خامنه­ای اعلام داشته، خود را اولین مخاطب اجرای این دستور دانسته و نسبت به هرگونه تخطی و تعرض نسبت به این فرمان هشدار می­دهیم.

دانشگاه امام حسین علیه السلام حسب مأموریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیگیری اجرایی شدن آرمان­های جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور عزیزمان ایران، آمادگی دارد در راستای هم­­دلی با دولت، جزئیات زیاده­خواهی آمریکایی­ها و غربی­ها از مذاکره کنندگان ایرانی را به تفصیل و کارشناسی به اطلاع مردم رسانده و چهره‌ی عهدشکن، دروغگو و زیاده­خواه آنان را به مردم بنمایاند.

دانشگاهیان دانشگاه امام حسین علیه السلام ضمن تقدیر و تشکر از زحماتی که تیم مذاکره­کننده کشیده­اند، خواستار تغییر منطق مذاکراتی اعتماد سازی یک­جانبه ایران با طرف­های غربی و آمریکایی است. تعامل هم­سان و انجام اقدامات پایاپای توسط ایران و غرب امر عقلانی و پذیرفته شده­ای است که طی دو سال اخیر هیچ­گاه از سمت غربی­ها اجابت نشده است. لذا دولت و مذاکره­کنندگان می­بایست به صورت دقیق و صریح سقف تداوم مسیر اعتمادسازی را برای ملت ایران معلوم کنند، تا تحقق همدلی و هم­زبانی بین ملت و دولت با آگاهی و قاطعیت رخ دهد.

دانشگاه امام حسین علیه السلام به عنوان دانشگاه سازمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی دارد تا در اجرای سیاست­های اقتصاد مقاومتی، هرگونه کمک مستشاری و علمی لازم را در استفاده از فرصت­های اقتصادی داخلی و خارجی در اختیار دولت گذاشته تا از این مسیر گامی در جهت گشایش در زندگی مردم و ایجاد دیواری مستحکم در برابر زیاده خواهی مستکبرین عالم، برداشته باشد.

در پایان پاسداران انقلاب اسلامی در این دانشگاه، ضمن تشکر از تلاش‌های دولت بخاطر رفع تحریم‌ها و گشایش مشکلات کشور، تداوم تحریم‌ها نه بر عهده دولت بلکه بر عهده طرف مستکبر و زورگویی دانسته که منطقی بجز زور را نمی‌فهمد. ما به عنوان بخشی از ملت قهرمان ایران اعلام نارضایتی عمیق خود را از تداوم مذاکراتی که با اهرم تهدید نظامی و تحریم اقتصادی انجام می­شود اعلام داشته و خواستار معلوم شدن نقطۀ پایانی برای مذاکرات بی­نفع و پرضرر با دولت ظالم و مستکبر آمریکا از سوی دولت هستیم.

روابط عمومی دانشگاه امام حسین (ع)

سوم خرداد ۱۳۹۴

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها