کد خبر: ۳۷۵۵۰۵
زمان انتشار: ۱۳:۲۱     ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵
معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: واشنگتن پیش‌شرط کناره‌گیری «بشار اسد» از قدرت در سوریه را از متن گفت‌وگوها حذف کرده و به نظر می‌رسد در حال تغییر موضع است.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، «گنادی گاتیلوف» معاون وزیرخارجه روسیه اعلام کرد، موضع آمریکا درباره سرنوشت «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه تغییر یافته و این مسئله دیگر در مذاکرات صلح سوریه مطرح نیست.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، گاتیلوف تأکید کرد، تغییرات ملموسی در موضع آمریکا درباره آینده سوریه و سرنوشت بشار اسد جلب توجه می‌کند اما واشنگتن همچنان بر ترک قدرت توسط اسد پس از پایان فرایند مذاکرات صلح اصرار دارد.

معاون وزیرخارجه روسیه در گفت‌وگو با روزنامه «ایزوستیا» گفت: تغییرات مهمی در این زمینه بوجود آمده است اما ما باید به این حقیقت نیز توجه داشته باشیم که آمریکایی‌ها همچنان به ادعاهای خود درباره اینکه اسد هیچ آینده سیاسی ندارد و باید از قدرت کناره‌گیری کند، ادامه می‌دهند.

وی افزود: در کنار این، آمریکایی‌ها سعی دارند ما را تحت فشار بگذارند تا ما نیز ضرورت استعفای اسد در پایان گفت‌وگوها و لزوم وجود دوره‌ای تحت عنوان دوره گذار در سوریه را اعلام کنیم.

با این وجود گاتیلوف در ادامه تأکید کرد که خروج اسد از قدرت به عنوان پیش شرط مذاکرات درباره صلح در سوریه دیگر مطرح نیست و این در شرایطی است که پیش از این آمریکایی‌ها بر غیرممکن بودن هرگونه مذاکره پیش از کناره گیری اسد از قدرت صحبت می‌کردند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها