کد خبر: ۴۰۱۶۸۸
زمان انتشار: ۱۴:۴۱     ۲۶ آبان ۱۳۹۵
نخست وزیر عراق مشارکت جنگنده های ایران و اردن در جنگ با گروه تروریستی داعش را تکذیب کرد.
به گزارش پایگاه 598، خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری آناتولی، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در محل اقامت خود در بغداد که پس از نشست هفتگی کابینه برگزار شد، گفت: مرزهای مشترک کشور با سوریه دچار مشکلات امنیتی هستند که این امر افزایش اقدامات در آنجا و رسیدگی به این مشکل را پس از نابودی داعش می‌طلبد.

العبادی اظهار داشت: ما پیشتر هم عدم مشارکت جنگنده‌های ایرانی و اردنی در عملیات‌ها علیه داعش را اعلام کرده‌ایم. عراق از کشورهای همسایه و جهان خواسته با ارسال سلاح و ارائه اطلاعات درباره تروریست‌ها کمک کنند و تاکنون اجازه نداده که هیچ نیرویی خارج از ائتلاف در نبردها علیه داعش مشارکت داشته باشد.

نخست وزیر عراق افزود: ما در مرزهای مشترکمان با سوریه دچار مشکلات امنیتی هستیم و این مرزها به گذرگاه امنی برای تروریست‌ها تبدیل شده و آنها از این مناطق وارد عراق می‌شوند. لازم است پس از نابودی داعش اقدامات امنیتی و نظامی جهت رفع این مشکل انجام شود.

العبادی در ادامه گفت: داعش در زمینه استفاده از خودروهای بمب گذاری شده در مناطق مسکونی در موصل شکست خورد.

وی ادامه داد: عراق به دنبال آن است که اقلیت‌های مختلف را به مناطقشان بازگرداند و مجرمانی که دست به جنایاتی علیه این اقلیت‌ها زدند محاکمه کند.

نخست وزیر عراق با تاکید بر اینکه نیروهای امنیتی پایبند به حمایت از شهروندان در استان نینوا هستند گفت: نبرد موصل نشان دهنده قدرت بالای نیروهای عراقی در نبرد با داعش است.
نیروهایی متشکل از شیعه٬ سنی و تیپ های هفتاد و دو و نود ودو وابسته به ارتش کشور وارد تلعفرخواهند شد.

العبادی با اشاره به اینکه در مرکز موصل با گروه تروریستی داعش در حال درگیری هستیم، افزود: داعش در مناطق مسکونی این شهر از خودروهای بمب گذاری شده وتک تیراندازها استفاده می کند.

وی با اشاره به وجود نقض امنیتی در مرز عراق و سوریه، گفت: باید پس از داعش تدابیر امنیتی و نظامی در این مرزها اتخاذ شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها