کد خبر: ۴۴۸۹۷۸
زمان انتشار: ۰۹:۵۳     ۲۷ آبان ۱۳۹۷
گروه موسوم به جنبش «جلیقه زردها» با بستن راه‌ها در سراسر فرانسه قصد دارند اعتراض خود را به گران شدن بهای بنزین و گازوئیل در این کشور اعلام کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از میزان، گروه موسوم به جنبش «جلیقه زردها» با بستن راه‌ها در سراسر فرانسه قصد دارند اعتراض خود را به گران شدن بهای بنزین و گازوئیل در این کشور اعلام کنند.

این جنبش نخستین بار از طریق شبکه‌های اجتماعی گسترش یافته و در درجه نخست به افزایش قیمت گازوئیل و بنزین در کشور فرانسه اعتراض دارد.
 
«کریستوف کاستانر»، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که که حدود ۵۰ هزار نفر در هزار مورد تظاهرات و راه‌بندان در سراسر این کشور شرکت کرده‌اند.یکی از حاضران در این تظاهرات می‌گوید: حضور در این تظاهرات بسیار گسترده‌تر از حد انتظار ما بود.

علیرغم خشم شدید معترضان در طول مصاحبه‌ها از افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور، اما این تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز برگزار می‌شود.
 
ساعاتی پیش نیز وزارت کشور فرانسه اعلام کرد در جریان تظاهرات جلیقه زردها، یک زن در اثر سانحه راننگی جان باخته است.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد: این تظاهرات بازتابی از خشم گسترده مردم در نقاط روستایی و شهرهای کوچک علیه دولت فرانسه است که می‌گویند دولت چلش‌هایی را که اکثر مردم فرانسه با آن مواجه هستند را درک نمی‌کند.

وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که تاکنون در این تظاهرات یک نفر جان خود را از دست داده و ۴۷ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند که حال ۳ نفر از این افراد وخیم گزارش شده است.

مقامات وزارت کشور فرانسه می‌گویند که ۲۴ نفر نیز در چریان این تظاهرات بازداشت شده‌اند که ۱۷ نفر از این تعداد برای انجام بازجویی در بازداشت باقی مانده‌اند.
پیش از این و از زمان روی کار آمدن «امانوئل مکرون» در فرانسه تاکنون تظاهرات و اعتصاب‌های زیادی به خصوص در میان کارگران و بخش ریلی این کشور به پا شده است.
 
اتحادیه‎های کارگری فرانسه از زمان به قدرت رسیدن امانوئل مکرون برای دوازدهمین بار است که علیه سیاست‎های او دست به اعتراض و تظاهرات سراسری می‎زنند.
معترضان در صدد فشار به دولت مکرون برای تعدیل در اصلاحات اجتماعی از جمله قانون بازنشستگی و بیکاری بوده‌اند.
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها