کد خبر: ۴۴۹۰۱۲
زمان انتشار: ۰۹:۲۹     ۲۸ آبان ۱۳۹۷
سرویس شبکه های اجتماعی 598
راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات برای مدیریت آسیب‌ها و فرصت‌های فضای مجازی یکی از ضرورت‌هایی است که همه مسئولان و نخبگان کشور بر آن اذعان دارند.

شبکه ملی اطلاعات مقوله‌ای است که شاید تا الآن بیش از آنکه شاهد توسعه و پیشرفت همه‌جانبه‌ی آن باشیم، بیشتر تحت تاثیر فضاسازی‌های رسانه‌ای و پاس‌کاری بین مسئولان مربوطه قرار گرفت و در این بین مورد اجحاف و بی‌مهری قرار گرفت.

صحبت‌ها و ارائه گزارش‌های وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص شبکه ملی اطلاعات نیز بیش از آنکه برای مردم و مسئولان ذی‌ربط قانع‌کننده باشد، بوی سیاسی‌کاری و شاید حتی شانه‌ خالی کردن از زیر این مسئله‌ی مورد تأکید رهبری می‌دهد. شاهد مثال این نکته را نیز می‌توان در پست اخیر وی در صفحه اینستاگرامش دید؛ به نوعی که گویی صداوسیما سکاندار اصلی و متصدی فضای مجازی و ارتباطات کشور است و وزارت ارتباطات در نقش منتقد به آن ورود پیدا کرده است. آذری جهرمی در این پست به جای آنکه پاسخگوی عملکرد خود در موضوع شبکه ملی اطلاعات باشد، رسانه ملی را در این زمینه مورد نقد قرار می‌دهد و طوری وانمود می‌کند که گویی صداوسیما عامل عدم پیشرفت شبکه ملی اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود با انتشار ویدئویی از گلایه‌ی یکی از جوانان فعال در حوزه تلویزیون اینترنتی، نوشت: «مروری بر واقعیت‌های گلایه جوانان و آنچه صداوسیما در خصوص موانع شبکه ملی اطلاعات به آن نمی‌پردازد. هم‌چنان بر توسعه شبکه ملی و رفع موانع آن مصممیم.»

جهرمی

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها