کد خبر: ۴۵۶۰۶۷
زمان انتشار: ۱۵:۱۶     ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
نخست وزیر عراق با بیان اینکه این کشور بخشی از سیستم تحریم‌های آمریکا علیه ایران نخواهد بود، تصریح کرد که بغداد تمایل دارد با همه کشورها رابطه داشته باشد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، سفرای انگلیس، آلمان و فرانسه در بغداد بعد از ظهر پنجشنبه به دیدار «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق رفتند.

دفتر عبدالمهدی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان این دیدار، توسعه روابط عراق و کشورهای اتحادیه اروپا، راههای تداوم همکاری در تمامی زمینه‌ها و تحولات منطقه «در سایه تنش کنونی بین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران بررسی شد».

شبکه خبری «السومریه» با اشاره به این بیانیه، به نقل از عبدالمهدی گزارش داد که «عراق تمایل دارد با همه همسایگان خود، کشورهای عربی و بین‌المللی از جمله آمریکا و ایران روابط داشته باشد».

وی تصریح کرد که «روابط عراق در افزایش امنیت، ثبات و شکوفایی اقتصادی منطقه و دنیا سهیم بوده و سفرهای ما به کشورهای همسایه، عربی، منطقه‌ای و اروپایی در همین راستا است».

نخست وزیر عراق خاطر نشان کرد که این روابط متوازن، جایگاه واقعی عراق را به این کشور بخشیده و بازتاب مثبتی بر ثبات داخلی این کشور داشته است.

عبدالمهدی سیاستهای عراق را این‌گونه تشریح کرد: «ایمان عراق به گفت‌وگو و تفاهم برای حل همه مشکلات با کشورهای همسایه، غالب کردن مشترکات بر اختلافات، عدم ورود به هیچ محوری و موضع علنی عراق مبنی بر اینکه بخشی از سیستم تحریمهای آمریکا علیه ایران نخواهد بود».

وی همچنین تأکید کرد که باید تلاشها برای حفظ ثبات در منطقه افزایش یابد، از شدت بحران کاسته شود و ملتها را از مخاطرات نبود امنیت و ثبات دور کرد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها