کد خبر: ۵۰۵۷۸۹
زمان انتشار: ۱۰:۱۶     ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
رئیس سازمان حج و زیارت از تکمیل حدود ۹۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج پیش‌رو خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سید صادق حسینی در نشست امروز مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق و استان‌ها درتهران با اشاره به استقبال صورت گرفته از ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع، اظهار کرد: نزدیک به 90 درصد ظرفیت کاروان‌های حج پیش رو تکمیل شده است و برای پرشدن ظرفیت درصورت نیاز اولویت‌های بعدی از زائران حج 99 اعلام خواهد شد.

وی به شروط عربستان برای پذیرش زائران حج امسال اشاره کرد و با بیان اینکه اقدامات و برنامه‌های مورد نظر سازمان حج و زیارت به صورت وبینار با طرف‌های سعودی پیگیری شده است، گفت: مذاکره با هتلداران برای اجاره 12 هتل در مدینه و 30 هتل در مکه صورت گرفته و اقدامات در بخش تغذیه و رفاه زائران نیزانجام شده است.

حسینی با تاکید براینکه همکاری خوبی بین نهادهای همکارسازمان حج و زیارت در داخل برای اعزام زائران به سرزمین وحی وجود دارد، خطاب به مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در مناطق و استان‌ها،گفت: توصیه‌های شما می‌تواند در رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی و درگیر نشدن زائران به بیماری کرونا موثر و راهگشا باشد.

وی تصریح کرد: وظیفه ما و شما حفظ آرامش و عزت و کرامت زائران ایرانی در این سفر معنوی است و تلاش کرده‌ایم که مدت اقامت زائران در کشور میزبان از سال‌های گذشته کمتر شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان آغاز پروازهای حج را 23خرداد ماه و پایان آن را 7 مرداد ماه عنوان کرد و اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با هواپیمایی، برای تسهیل در اعزام زائران به سرزمین وحی، ایستگاه‌های مختلف پروازی در نظرگرفته شده است و سفر امسال طولانی نخواهد بود.

درادامه این همایش اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت به تفصیل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه اجرایی حج را تشریح کرد و گفت: هزینه حج امسال با نگاه انقباضی برآورد و اعلام شد.

وی گفت: با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، از امروزاستان هایی که ظرفیت خالی دارند و درخواست کنند ازمیان افرادی که سال 99 ثبت نام کرده اند این ظرفیت تکمیل خواهد شد.

رضایی به اقدامات صورت گرفته برای کاهش تعداد پزشکان و راه اندازی مطب های 24 ساعته درمجموعه های نزدیک به هم در سفرحج آینده اشاره کرد و به نحوه انتقال اسناد حج از طریق سامانه تشرف پرداخت.

برپایه این گزارش، درادامه این نشست چند تن از حاضران دیدگاه خود را در خصوص مطالب مطرح شده و طرح نوین اعزام به عتبات عالیات بیان کردند و خواستارپیگیری موضوع بازگشایی مرز زمینی میان ایران و عراق با هدف از سرگیری سفرهای زمینی و کاهش هزینه سفر بویژه برای زائران استان های مرزی همجوار با عراق شدند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در سفر خود به عراق برای بازگشایی مرزهای زمینی، گفت: مجموعه حج و زیارت تلاش دارد که با استفاده از راهکارهای مختلف زمینه سفر تعداد بیشتری از مشتاقان زیارت اعتاب مقدسه را فراهم آورد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها