أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۳۳۳۴
زمان انتشار: ۱۲:۱۵     ۱۶ شهريور ۱۴۰۱
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مقداری دینار دیروز از عراق وارد شده و از فردا توزیع می شود، گفت: مردم برای تهیه ارز اربعین علاوه بر صرافی‌ها به بانک‌ها مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری 598، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت امروز چهارشنبه (١۶ شهریور) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتظار این است که مردم برای دریافت ارز فقط به صرافی ها مراجعه نکنند. ما تعداد بانک‌ها را هم مشخص کردیم که پیش از این ۵ بانک بودند که اکنون به ۲۱ بانک افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: اسامی و آدرس شعب بانک های مذکور نیز در سایت بانک مرکزی اعلام شده است. بنابراین مردم برای دریافت ارز به بانک‌ها مراجعه کنند نه به صرافی ها، چراکه حضور مردم برای دریافت ارز در صرافی ها موجب ازدحام جمعیت شده و تعداد صرافی ها نیز در محل میدانی که وجود دارند محدود است.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه انتظار داریم مردم برای دریافت ارز مورد نیاز در اربعین به بانک‌ها مراجعه کنند، تاکید کرد: ما این کار را تسهیل کردیم به این معنا که سرپرست خانوار می تواند برای اعضای خانوار خود ارز مورد نیاز را تامین کند و نیاز به حضور همه اعضای خانواده برای این کار وجود ندارد و حضور یک نفر از اعضای خانواده برای دریافت ارز اربعین کافی است.

وی افزود: پیش از این امکان دریافت ارز در بازه سنی ۵ تا ۱۸ سال وجود نداشت. اما، اکنون این امکان فراهم شده است. علاوه بر این، روز گذشته مقداری دینار از کشور عراق وارد شده و از فردا توزیع خواهد شد.

صالح آبادی در پاسخ به این سوال که دینار در کدام یک از شعب بانک ها توزیع خواهد شد، گفت: شعب توزیع‌کننده دینار را اعلام خواهیم کرد. لزوماً اگر افراد ارز هم نداشته باشند می توانند از دستگاه های خودپرداز مستقر در استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان که سقف برداشت آن ها از ٢٠٠ هزار به ۵٠٠ هزار تومان افزایش یافته، استفاده کنند. چراکه ریال نیز در عراق استفاده می شود.

وی افزود: البته ما در حال مذاکره با دوستان عراقی هستیم. عصر امروز جلسه ای در عراق برگزار می‌شود و همکاران ما نیز در آن حضور دارند و اگر آن جلسه نیز به نتایج مثبت رسید فردا نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس بانک مرکزی در پایان درباره زمان نهایی شدن اتصال این نهاد به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خاطرنشان کرد: ما تا آخر شهریور هر قسمتی از آن که تاکنون انجام شده را تکمیل خواهیم کرد و نهایی می شود.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها