کد خبر: ۵۲۲۲۶۳
زمان انتشار: ۱۴:۵۹     ۱۴ اسفند ۱۴۰۱
منابع خبری گزارش دادند، وزارت امور اسلامی عربستان سعودی در بخشنامه‌ای پخش نمازهای ماه مبارک رمضان در رسانه‌ها را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت امور اسلامی عربستان سعودی اعلام کرد، «عبداللطیف آل الشیخ» وزیر امور اسلامی در آستانه ماه مبارک رمضان بخشنامه‌ای ۱۰ بندی صادر کرده است.

بر اساس این دستور العمل، فیلم برداری از امام جماعت و نمازگزاران در هنگام برپایی نماز و پخش مستقیم آن در رسانه‌ها ممنوع اعلام شده است.

از موارد دیگری که در این بخشنامه آمده است، عدم غیبت امامان جماعت و مؤذنان جز در مواقع ضروری و عدم جمع آوری کمک‌های مالی برای طرح‌های افطاری روزه داران است.

بر اساس این دستور العمل، افطار روزه داران باید در اماکن آماده شده برای آن در مساجد و تحت مسئولیت امام جماعت و مؤذن صورت گیرد.

همچنین رعایت حال مردم در نماز تراویح و طولانی نکردن دعای آن و پایان نماز تهجد در ۱۰ روز آخر ماه رمضان تا قبل از اذان صبح به مدتی کافی که باعث اذیت نماگزاران نشود از دیگر مواردی است که در این بخشنامه آمده است.

عربستان سعودی طی سه سال گذشته و با شیوع کرونا در این کشور محدودیت هایی را برای ماه مبارک رمضان و ایام حج اعمال کرده بود که به تدریج از سال گذشته این محدودیت‌ها برداشته شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها