کد خبر: ۳۷۵۶۸۰
زمان انتشار: ۱۴:۰۳     ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵
امیر تاجیک مدیر جوان شبکه مستند سیما از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، امیر تاجیک مدیر جوان شبکه مستند که کمتر از 17 ماه مدیریت شبکه مستند سیما را برعهده داشت، پس از پذیرش استعفای سرافراز از سمت ریاست سازمان صدا و سیما، او نیز از سمت خود استعفا داد.

وی در زمان مدیریت خود مستندهایی را روانه آنتن کرد که برخی از آن‌ها سؤال برانگیز و در راستای اهداف شبکه و راهبرد رسانه ملی نبود.
متن کامل استعفای تاجیک در ذیل آمده است:
 
هو الحق

جناب آقای دکتر پورمحمدی

معاون محترم سیما
 
با سلام

روزی که مدیریت شبکه مستند را تحویل گرفتم با خود عهد کردم «حق» و «عدالت» را هرگز از یاد نبرم. به نام مصلحت پا کج نگذارم و از خیانت هایی که در امانت مردم می شود، چشم نپوشم. مهم نبوده و نیست که مسئولیت هایی اینچنین تا چه زمانی در دستان ماست. آنچه در ذهن و اندیشه ما دغدغه بود، هدایت صحیح در این مسیر پر پیچ و خم بود و اینکه بتوان آنچه از گذشته به دست ما رسیده است را توسعه و ارتقا بخشیم. در تمام این مدت با کمک همکاران تلاشگر و متعهدم، سعی نمودیم در مسیر حرفه ای و عقلانی حرکت کنیم. از ظرفیت های عرصه مستند و مستندسازان جوان و خلاق استفاده کنیم و آنانکه جایی برای عرض اندام نداشتند را به کار گیریم. فضایی خوب، پر انگیزه و بانشاط خلق کنیم تا مستند و مستندسازی در چنین بستری جایگاه دوباره خود را پیدا کند. صد البته که امروز آمار و ارقام معتبر نتایج این اقدامات را به خوبی توصیف می کند.

به گواه آمارهای رسمی (پیوست)، افزایش دو رقمی درصد بینندگان شبکه مستند و اقبال بخش قابل توجهی از جامعه به این شبکه، بزرگترین و بهترین نتیجه ای بود که رخ داد. همه اینها در شرایطی رقم خورد که بنا به گواه همگان سازمان صداوسیما بدترین شرایط مالی تاریخ خود را تجربه می‌کرد. مدیریت همه شبکه ها علی الخصوص شبکه مستند سعی کرد با حذف هزینه های اضافی و صرفه جویی، در راستای اقتصاد مقاومتی قدم بردارد و از کمترین امکانات بیشترین فرصت ها را بسازد.

حذف پست های غیرضروری و صوری، انعقاد قرارداد های کاری منصفانه و منطقی با تهیه کننده ها و قطع همکاری با افرادی که کمترین بازدهی ممکن را به نسبت حقوقی که می گرفتند داشتند، از جمله اقدامات اساسی شبکه بود که نتیجه آن، حرکت در مسیر چابک سازی، از منویات رهبر معظم انقلاب، و تولید آثار اندک اما با کیفیت بود.

در طول این هجده ماه مستندسازانی که لایق بودند و کار بلد، به کار گرفته شدند و افرادی که رابطه شان با شبکه بر مبنایی غیر از تخصص بود، کنار رفتند. بی شک افزایش آمار مخاطبان از دل همین اقدامات به وجود آمد و مردم به افراد متخصصی که در شبکه شروع به فعالیت کردند، اعتماد نمودند. شبکه مستند، امروز آئینه جامعه ایران اسلامی است.

در این میان البته طبیعی بود با برخی تهمت ها و کارشکنی ها مواجه شویم که با توکل به خدا و تاسی به قانون و شفاف سازی سازمانی در مقابل آنان ایستادیم. آینده و آیندگان نیز در مورد حقیر و فعالیت های شبکه مستند قضاوت خواهند کرد. حقی اگر زایل شد خدا و بنده ستم دیده او بر حقیر ببخشاید و بداند نیتی جز حرکت در مسیر پیشرفت و استیفای حقوق کسانی که بر عرصه رسانه حق داشتند، نداشتم.
 
هر آنچه که مشورت کردیم، فهمیدیم و عمل کردیم، برای خدمت رسانی به مردم بود. با ابزار علم و ایمان به سمت رضایت خدا و خلق خدا حرکت کردیم. آنچه گذشت ادای وظیفه بود نسبت به حکم خدمتی که دریافت نمودیم. قضاوت بر نتیجه ای که در این هجده ماه بدست آمد، با مردم، و پاداش و اجری اگر داشت با خداوند کریم.
 
در پایان از حمایت های دکتر سرافراز، رئیس پاکدست رسانه ملی و همچنین جنابعالی از روال توسعه سینمای مستند در سازمان صدا و سیما تشکر می نمایم. برای شبکه مستند و همکاران عزیز و پرتلاشم در این شبکه آرزوی موفقیت و بهروزی می کنم و بدینوسیله استعفای خود را از سمت مدیریت شبکه مستند اعلام می‌دارم. بدیهی است تا معرفی سرپرست جدید، شبکه را اداره خواهم نمود.
 
والسلام علی عبادالله الصالحین

امیر تاجیک

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها