خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
«دولت و دولتمردی» با مقیاس امیر مومنان؛
علی(ع) به مدیرانشان میفرمایند: اگر همان مردمی که به آنان خدمت می‌کنی به تو فحش دهند اگر ناراحت شوی ،خالص نیستی چون معلوم شد به نیت مردم، کار کردی . به مردم خدمت کنید اما نه برای مردم ، بلکه برای خدا
آیت‌الله میرباقری مطرح کرد؛
ماجرای امتحان حضرت زهرا(س) قبل از ورود به دنیا/ راز نام «فاطمه» برای ام‌ابیها
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: امتحان کننده خدای خالق، امتحان شونده وجود مقدس صدیقه‌ کبری(س)، قبل از اینکه ثوب بشر بپوشند و در لباس بشر خلق شوند، اما موضوع امتحان چه بوده است؟!
آیت الله سیدمحمدمهدی میرباقری:
بازی در زمینِ حکمرانیِ غرب مساوی است با شکست/ غرب به دنبال استحاله انقلاب اسلامی در جریان تمدن خود است/ بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منشور فکری است
آیت‌الله میرباقری در تبیین الزامات مبارزه در دوران حکمرانی مجازی گفت: اگر در زمینِ حکمرانیِ مجازیِ غربی بازی کنید، بازنده‌اید؛ ولو گُل بزنید! این حکمرانی را باید خودتان به دست بگیرید و جهتش را تغییر دهید. باید برای استارتا‌پ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها جایگزین طراحی کنید. مواظب باشید که شهوتِ دیده‌شدن و طرفدار جمع کردن، شما را زمین‌گیر نکند.
در فراق مطهری زمان؛
بدرود شهید تهمت‌ها!
جز غم، شهادت هم حسن ختام زندگی شیرین حاج قاسم و علامه است؛ یکی شهید جنگ سخت و دیگری شهید تهمت‌ها! ده‌ها سال به هر شیوه‌ای تیر تخریب و تهمت را سوی فیلسوف انقلابی روانه کردند؛ تا جایی که حتی حاضر شدند کاریکاتور موهنی علیه وی در روزنامه منتشر کنند.
در میزگرد بررسی «سبک زندگی اقتصادی مسلمانان» مطرح شد؛
زهد اسلامی رهبانیت مسیحی نیست/ نفوذ اخلاق یونانی در اخلاق اسلامی
رئیس موسسه فتوح اندیشه گفت: طلبه‌ای که کل حقوقش در ماه دو میلیون تومان است چگونه می‌تواند نظریه اقتصادی تولید کند؟ طلبه‌ای که فعالیت اقتصادی نداشته چگونه می‌تواند نظریه کارآمد تولید کند.
بازخوانی برخی مواضع مهم فقیه انقلابی؛
از روشنگری آیت ‎الله یزدی درخصوص نیت شوم فتنه‌گران پیش از انتخابات سال ۸۸ تا انتقاد از حوزه‌های علمیه لاکچری
آیت الله یزدی در تحکیم اصل ولایت فقیه در جامعه تلاش های بسیار داشتند و همواره در دفاع از ولایت فقیه و آرمانهای انقلاب اسلامی پیش قدم بوده و در بزنگاههای مختلف با مواضع قاطع و انقلابی خود، چراغ راهی برای مردم _علی الخصوص نسل جدید انقلاب اسلامی_ بودند.
ابهام یک سخنرانی؛
توهین دوباره به قم توسط دو کانال خاص + متن کامل سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میر باقری در خصوص جایگاه قم در روایات
دو کانال تلگرامی شناخته شده در پُستی به صحبت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) اشاره جزئی داشته و علاوه بر تقطیع جملات وی، به مردم قم نیز توهین کرده است.
آیت الله مکارم شیرازی:
علامه طباطبایی خدمات بسیاری به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه های علمیه ارائه کرد
آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد ارتحال علامه سیدمحمدحسین طباطبایی که در محل دارالقرآن این علامه در قم برگزار شد، در پیامی تصویری اظهار کرد: خدا را شکر می کنیم که بار دیگر خدا توفیق داد تا سالگرد علامه طباطبایی را برپا داریم؛ علامه از شخصیت های برجسته زمان ما بود و خدمات زیادی به اسلام، مکتب اهل بیت و حوزه های علمیه ارائه کرد.
رحیم پور ازغدی پاسخ داد؛
استدلال شیعی برای وحدت مذاهب اسلامی بر چه پایه است؟
لطیف‌ترین روح انسانی، بیشترین ظرفیت معنوی، بالاترین ارتفاع عقلی، برترین گیرنده پیام، متحمل‌ترین قلب، سوزان‌ترین احساس، فدایی‌ترین انسان که هر آنچه خداوند خواست با بشر بگوید، از مسیر او گفت.
بازنشر به بهانه تشکیک دهباشی ها در خصوص شهادت حضرت زهرا (س)؛
سوربن رفته ها در خصوص
به اندازه‌ای که در طرح و برنامۀ غیبیِ امام معصوم مشارکت می‌کنی، فعلِ معصوم را می‌فهمی. نمی‌توانی بیرونِ گود بنشینی و فعل امام را تحلیل کنی! نمی‌توانی بروی در دانشگاه سوربن تحصیل کنی و بیایی با آن چارچوب‌ها، رفتار سیاسی امام حسن (ع) یا قیام امام حسین (ع) یا هجرت امام رضا (ع) را تفسیر کنی و بفهمی.
برشی از بیانات آیت الله سید محمّد مهدی میرباقری:
بصیرتی که محصول رویارویی با ناکثين(در جمل) و قاسطين(در صفین) و مارقين(در نهروان) است، ارزشمندترين سرمايه شيعه در طول تاريخ بوده است...
پس از رحلت نبی اکرم و شکل گیری آن حوادث، امیرالمومنین به طور مستقیم با شخص سران ظلم و نفاق درگیر نمی شوند؛ بلکه با اتخاد تدابیر بلندی که در شأن معصومیت و ولایت امام است، به جنگ با محصول آن ها، یعنی "نکث" و "قسط" و "مروق" می روند و چشم فتنه را کور می کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد:
پیامبر(ص) مهربانترین فرد نسبت به مردم بود
کارشناس مذهبی رسانه ملی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) فرمودند پیامبر(ص) از تمام انسان‌ها نسبت به مردم لطف بیشتری داشت، گفت: در روایت داریم که هر فردی خدا را بیشتر دوست داشته باشد مردم را هم بیشتر دوست دارد.
آیت الله العظمی نوری همدانی:
جبهه مقاومت با تقویت روحیه جهادی بر دشمنان پیروز می شود
حضرت آیت الله نوری همدانی، مهمترین عامل پیروزی در جریان مقاومت را تقویت روحیه جهادی و عدم سازش با دشمن دانست و گفت: پیروزی جریان مقاومت یک امر قطعی است.
اخبار کوتاه