امام‌جمعه موقت قزوین:
امام‌جمعه موقت قزوین گفت: با پخش یک فیلم از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و نمایش خرابکاری، داد برخی از مسئولین بلند شد که چرا به دولت توهین می‌کنید در پاسخ به آنان باید گفت که چرا وقتی‌که مردم در صف مرغ بودند و روزنامه‌های عربستان عکس و اخبار آن را منتشر می‌کردند خم به ابرو نیاوردید.
آیت‌الله مکارم:
باسوادان بی‌تقوا عامل اختلاس‌ درکشور هستند
یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند گفت: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی‌هایی هستیم همه اش توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است.
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید/ کارد به استخوان مستضعفان رسیده/ مردم نه می‌توانند خانه بخرند و نه رهن و اجاره کنند
امام جمعه موقت تهران گفت: در اقتدار جمهوری اسلامی ایران، اخلاق و انسانیت مشاهده می‌شود اما در اقتدار آمریکا وحشیگری و درندگی وجود دارد.
آیت الله سید محمدمهدی میرباقری:
علم امام صادق (عليه السلام) محور عقلانيت اجتماعی شيعه/ نياز به تحمل اجتماعی برای ظهور علم امام صادق (عليه السلام)
مقامي كه جبرائيل و ميكائيل در آستان آن شاگردي كرده اند اين مقام است. آنجايي كه جناب جبرائيل و ميكائيل از امام صادق (عليه السلام) شئون توحيد را تعليم گرفتند، همين مقام است كه در اجسام نوري و اشباح نور حول عرش الرحمن تنزل پيدا كرده اند.
استاد حوزه علمیه:
توحید، ولایت و همه دین ما مدیون جلسات درس امام صادق(ع) است
حجت‌الاسلام میرباقری گفت: علم و دانش امام باقر و امام صادق(ع) چنان منتشر شد که همه قال‌الباقر و قال‌الصادق می‌گفتند، این دو امام علم و دانش ناب اسلامی را منتشر کردند، خرافات را کنار زدند، امروز توحید، ولایت، نماز و همه دین ما مدیون همان جلسات است.
آیت الله سید محمدمهدی میرباقری:
محور نظام استکبار آمریکاست! اگر آمریکا را ساقط کنیم، فرانسه و انگلیس و بقیه هم ساقط می‌شوند
امام راحل با آمریکا به اسم دین جنگید، اما پرچم عدالتخواهی را هم از شوروی گرفت. راه ساقط کردن شوروی، مبارزه با شوروی نبود، بلکه مبارزه با امریکا بود. الآن هم راه ساقط کردن همه مستکبران عالَم، مبارزه با امریکاست.
رجبی دوانی:
خودباختگی برخی‌مسئولان مقابل آمریکا یادآور وادادگی شاهان‌قاجار است
متاسفانه ما شاهد بروز نوعی نگاه به مسائل هستیم که خاطره تلخ دوران قاجار را برای ما زنده می‌کند؛ یعنی افرادی که در اثر خودباختگی در برابر قدرت‌های به ظاهر بزرگ غربی فکر می‌کنند که باید با آن‌ها کنار آمد و به آن‌ها امتیاز داد.
آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به ناجا: نگذارید نعمت حجاب از دست برود
آیت‌الله علوی گرگانی خطاب به مسئولان نیروی انتظامی گفت: نگذارید نعمت حجاب از دست برود، برخورد با بی‌حجابی خواست مراجع تقلید، علما و مردم متدین است، چندین هزار شهید تقدیم شده و این‌همه زحمات کشیده شده تا اینکه اسلام، ناموس و حجاب حفظ شود.
۸ شوال، سالروز تخریب قبرستان بقیع؛
تخریب بقیع سند مظلومیت شیعه است/ مردم باید از صدمات جریان فکری وهابیت آگاه شوند
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه تخریب بقیع سند مظلومیت شیعه و اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: باید مسلمانان هوشیار و آگاه باشند که جریان وهابیت یک جریان افراطی و انحرافی است که حریم‌ها را نگه نمی‌دارند ، وهابیون حریم اهل بیت پیامبر(ص) و مسلمانان را زیر پا می‌گذارند و تخریب بقیع نمونه روشن این موضوع است.
محمدحسین رجبی‌دوانی؛
چگونه کوفه نمادی از بی‌وفایی و خیانت به ولایت شد؟/ وقتی امیرالمؤمنین(ع) جلوی رانت‌خواری خواص را گرفت
یک محقق تاریخ اسلام معتقد است که بعد از رحلت پیامبر، فتوحات به اسم جهاد اما با هدف کسب غنیمت، به‌اسارت درآوردن زنان و بچه‌های ممالک مغلوب انجام می‌شد، اما وقتی اهل‌بیت(ع) جلوی این رانت‌خواری آنها را گرفتند، دیگر حاضر به همراهی با اهل‌‌بیت نشدند.
استاد سید محمدمهدی میرباقری:
با پولِ خدا راحت راه می‌رویم ولی با خودِ خدا راحت راه نمی‌رویم!/ ما اسیر شرک‌های خودمان هستیم
خیلی وقت‌ها، فشارهایی که به ما وارد می‌شود به خاطر خیالات ما است. اگر انسان از این عالمِ خیال عبور کند خیلی از فشارها برداشته می‌شود. آدم خیال می‌کند که این زمین و ماه و خورشید و... کاره‌ای هستند. اگر از عالم خیالش عبور کرد می‌فهمد که همه به یدِ قدرت حضرت حق است. اگر کسی اهل تقوی شد خداوند متعال او را از عالم خیال عبور می‌دهد.
در گفتگو با کارشناسان و اساتید حوزه های علمیه:
ذکر فضائل ام المومنین خدیجه کبری(س)/ پایداری و استواری دین اسلام به دلیل خدمات این بانوی با کرامت است
در فضای جاهلیت هزار و 400 سال پیش خدیجه دارای چنان فهم عمیقی از زندگی و اجتماع بود و به ارزش ها پایبند که تمام عمر خود را در حفظ ارزش ها گذاشت و خداوند با عنایت به وجود مقدس او فاطمه(س) را که سرور زنان عالم و گوهر دردانه خلقت است در وجود او قرار داد تا بعد از او حامی و همراه پیامبر(س) باشد. سال دهم بعثت، پیامبر(س) انسانی را از دست داد که عالی ترین نمونه وفا، فداکاری و جامع ترین بیانگر راستی بود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از طلاب سراسر کشور:
با افزایش معرفت جامعه، گفتمان‌های انقلابی را تقویت کنید/ اختلاف نظر علمی و سیاسی در حوزه اشکالی ندارد اما نباید به درگیری منجر شود
حضرت آیت الله خامنه‌ای تشییع بسیار با شکوه طلبه همدانی را که مظلومانه به شهادت رسید، نمونه‌ای عینی از احترام و اقبال مردم به دین و روحانیت برشمردند و خاطرنشان کردند: نمونه‌هایی همچون این تشییع و یا حضور گسترده مردم بویژه جوانان در نماز‌های جماعت و نشستن در جلسات و پای منابر، جزو واقعیات ایران اسلامی و نشان دهنده تدین مردم و اعتماد آن‌ها به روحانیت است
اخبار کوتاه