حضرت آیت الله خامنه‌ای طی پیامی به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز تصریح کردند: با نماز می‌توانیم جان خود را پالایش و خود را از گناهان دور کنیم.
آیت‌الله میرباقری در نخستین اجلاس ملی اصحاب اندیشه:
بیانیه گام دوم منشور فکری نیروهای آتش به اختیار است
نماینده مردم البرز در مجلس خبرگان به موضوع تئوریزه کردن بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: این بیانیه مبتنی بر یک نظام اندیشه‌ای قوی و بنیادی است که انقلاب اسلامی را در مقابل رنسانس و ایجاد یک راه جدید در مقابل بشریت مطرح کرده است.
آیت الله العظمی سبحانی:
آمال و آرزو بار انسان را زیاد می کند و دیر به مقصد می رسد
حضرت آیت الله سبحانی گفتند: کوشش کنیم که بارمان در پیش خدا کمتر باشد و آمال نداشته باشیم؛ آمال و آرزوهای زیاد، بار زیاد می آورد.
آیت‌الله مصباح یزدی:
راه غلبه بر آفت‌ها حضورجوانانِ مومن به ارزش‌‌های انقلابی است
آیت‌الله مصباح‌یزدی پیرامون رفتار رهبر انقلاب با مخالفان گفت: من خیلی چیزها را از رهبر انقلاب اسلامی استفاده کرده‌ام، ولی اجمالاً آن‌چه در شخصیت ایشان بیشتر من را جذب می‌کند و تحت تأثیر قرار می‌دهد، وسعت ‌نظر ایشان در مقابل مخالفین است. ایشان آن‌جا که مصلحت کشور باشد، با کسانی که صددرصد مخالف هستند، هیچ به رویشان نمی‌آورد و دستی هم به سر و گوششان می‌کشد.
ناگفته های آیت الله کعبی از فتنه اخیر دشمن؛
از بی تدبیری دولت تا آموزش و شبکه سازی اشرار توسط آل سعود
عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان با بیان اینکه دولت و مجلس به وظایف قانونی خود در طرح مدیریت سوخت عمل نکردند، راه تحول کشور استقرار مدیریت جهادی و انقلابی دانست.
در دیدار رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی؛
آیت الله جوادی آملی: اختلاس‌های نجومی، کشور را فلج کرده
آیت الله جوادی آملی گفت: وظیفه اصلی نیروی انتظامی جلوگیری از بروز اغتشاشات است و باید با اشراف اطلاعاتی خود، پیش از آنکه اغتشاشگران راه بر این نیرو ببندند، نیروی انتظامی راه را بر آنها ببندد.
واکنش آیت الله العظمی جوادی آملی به حوادث اخیر کشور؛
آتش زدن مشکلی را حل نمیکند جز آشوب/ بعضی فقط بدرد دعای کمیل می خوردند، واقعا صلاحیت برای مملکت ندارند!
مسئولین ما واقعاً، شرعاً و عقلاً موظف‏ اند که امور را ارزیابی کنند، دقیق بفهمند که فعلاً مصلحت مملکت چیست؟ و اگر در این خصوص کوتاهی یا اشتباهی کنند واقعاً شرعاً ضامن هستند، این وظیفه آنهاست.
تحریف قرآن و تاریخ توسط حسن روحانی؛
بازخوانی روش تعامل با پیمان شکنان از نظر قرآن و نحوه برخورد با پیمان شکنان در سیره پیامبر(ص)
آقای روحانی که تلاش می کند علاوه بر قرار داد ننگین برجام، نوافقات ذلت بار دیگری مثل: «محدویت قدرت موشکی»، «کاهش نفوذ منطقه ایی ایران» و ... را بر کشور و مردم تحمیل کند، با بیانات بی پایه و اساسی درصدد است به افکار عمومی چنین القا کند که ما نباید به بهانه اینکه دشمن نقض عهد کرده از توافقات جدید ابا داشته باشیم .
در خواست آیت الله العظمی صافی از مجلس شورای اسلامی:
نمایندگان مجلس طرح گرانی بنزین را لغو کنند
متأسفانه در حالیکه گرانی ، تورم و بیکاری بسیاری از اقشار مملکت را در وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای قرار داده، طرحی در شب میلاد رسول رحمت (صلی الله علیه و آله وسلم) توسط سران قوا تصویب شد؛ که موجب تأسف و نگرانی شدید است. از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم، با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری نمایند.
در خطبه های نماز جمعه این هفته دمشق؛
نماینده رهبر انقلاب در سوریه: داشتن بصیرت، راه نجات از گمراهی فتنه هاست
حجت الاسلام طباطبایی ضمن اشاره به ایام ولادت حضرت رسول اکرم و حضرت امام صادق علیهما السلام و هفته وحدت، تاکید کرد: امامت امتداد نبوت است و داشتن بصیرت یکی از درس هایی است که از پیامبر اکرم فرا می گیریم و بشر با تمسک به این دو ثقل به سعادت می رسد.
در گفتگو با استاد حوزه علمیه تهران بررسی شد:
نقش جوانان امروز در شکل گیری نهضت جهانی حضرت حجت(عج)
حجت الاسلام مطلبی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه جوانان امروز چگونه در شکل گیری نهضت جهانی حضرت حجت(عج) مشارکت کنند، گفت: جوانان امروز مانند مومنین و شیعیان، نقش بسیار مهمی در مسئله ظهور و نهضت جهانی حضرت ولی عصر(عج) خواهند داشت. در دوران غیبت آن چیزی که از شیعیان و به ویژه جوانان خواسته شده، مسئله انتظار واقعی و زمینه سازی ظهور است.
حجت الاسلام والمسلمین میرباقری پاسخ داد:
ائمه (ع) چگونه شیعیان را برای دوران غیبت آماده کردند؟
حجت الاسلام والمسلمین میرباقری گفت: مأموریت حضرت عسکری (ع) آماده سازی شیعیان برای دوران غیبت امام زمان (عج) بود و این کار آسانی نیست چرا که مردم عموما با حضور فیزیکی امام مأنوس هستند لذا امری تازه و نامانوس بود همچنان که در زمان رسالت پیامبر اسلام تا زمان شهادت امام حسن عسکری (ع) امامان هیچگاه غیبتی نداشتند.
حجت الاسلام پناهیان:
سبک زندگی هیأت زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی است
پناهیان گفت: افراد هیأتی یک زندگی معنوی را دنبال و در محفل مؤمنانه هیأت یک سبک و روش زندگی را دریافت می‌کنند که می‌توانند جامعه اسلامی ایده‌آل و در نهایت تمدن نوین اسلامی را شکل دهند.
اخبار کوتاه
یادداشت