شیخ حسین انصاریان:
اگر در حرکت به سوی ابی‌عبدالله احتمال قریب به یقین ضرر داده بشود ائمه مجوز دادند که بروید. اما همین امامان ما فرمودند اگر در راه حج واجب احتمال خطر بدهید تکلیف حج ساقط است اما تکلیف رفتن زیارت ابی‌عبدالله ساقط نیست.
آیت‌الله مرتضی تهرانی:
جامعیت آقای خامنه‌ای در هیچ یک از علمای اسلام نیست
مرحوم آیت‌الله مرتضی تهرانی درباره رهبر معظم انقلاب گفته است: در این جامعیتی که خدا این بزرگوار را رشد داده است، هیچ در بین علمای شیعه و اسلام نداریم. من این‌جور فکر می‌کنم که حق‌تعالی اراده فرموده که وجود ایشان را از دیگران متمایز کند و با این همت عالی در این مسیر قرار بگیرد.
بازنشر/
اعمال ماه صفر برای دفع بالایای این ماه
در برخی روایات اسلامی از ماه صفر به عنوان ماهی منحوس یاد شده است و براى رفع نحوست این ماه، هیچ چیز بهتر از صدقه، دعا و استعاذه نیست.
توصیه جدید رهبر انقلاب به نیروهای انقلابی:
بچّه‌های مؤمن باید ثبات قدم پیدا کنند/ کم ندیده‌ایم افرادی را که چشم‌شان به پول و مقام افتاد، از این رو به آن رو شدند
رهبر انقلاب فرمودند: از جمله‌ی چیزهایی که روی آن تکیه می‌کنم این است که بچّه‌های مؤمن ما، بچّه‌هایی که به این راه عقیده دارند و واقعاً از روی انگیزه دارند کار می‌کنند، باید ثبات قدم پیدا کنند.
تاثیر اربعین در جامعه اسلامی از نظر آیت الله میرباقری؛
زیارت امام حسین امت‌ساز است و امت‌‌اسلامی نیازمند‌امام‌ و عاشوراست/ در اربعین حسینی مؤمن درراستای محبت به امام از داشته‌های خود می‌گذرند تا اخلاق و محبت را به نمایش گذارد
عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: برخی از سر غفلت و برخی از روی عمد برنامه‌ریزی می‌کنند تا با افزایش مهاجرت‌ها و تورهای اروپایی فرهنگ غربی‌ها را به ملت ایران تحمیل کنند؛ اربعین جامعه را به سمت امت و تمدن اسلامی حرکت می‌دهد که منجر به ظهور می‌شود اما برخی با ترویج فرهنگ غربی مقابل حرکت اربعین و فرهنگ زیارت قرار دارند.
پناهیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه:
خدا لعنت کند کسانی را که به دو‌قطبی‌سازی دامن می‌زنند/ وقتی می‌بینند کسی از جناح دیگر درمورد شفافیت حرف زده به او حمله می‌کنند
علیرضا پناهیان گفت: خدا لعنت کند کسانی را به دو‌قطبی‌سازی دامن می‌زنند و همه را متهم و منتسب به یک جناح می‌دانند. این لعنتی‌ها اجازه نمی‌دهند جامعه به پیش برود. صهیونیست‌ها این دوقطبی را در اکثر کشورها ایجاد کردند؛ البته در کشور ما موفق نشدند اما همیشه دعوا را راه می‌اندازند.
آیت الله میرباقری؛
دو کار مهم و تاریخی امام سجاد(ع)
اگر بخواهيد آدمي تربيت کنيد که هستي‌اش را براي امام و در راه ولايت بدهد بايد يک عمر براي امام حسين(ع) گريه کرده باشد، صاف شده باشد و حق و باطل را شناخته باشد، انگيزه جهادش درست شده باشد. زيارت عاشورا همين است، انگيزه درگيري بين حق و باطل را بر محور عاشورا ايجاد مي‌کند.»
شام غریبان؛ توسل به ام المصائب حضرت زینب (سلام الله علیها)
روزهای تنهاییِ زینب رسیده/ آغاز درخشش دختر امیرالمومنین در پسا عاشورا
شام غریبان وقتی نام عاشورا به گوش می‌رسد، آتش سوزناکی از غم، دل را در بر می‌گیرد و اشک، امان را می‌برد. وقایع دردناک عاشورا تا بعد از ظهر که هنگامه شهادت امام حسین علیه السلام بود یکسری جنایات را به خود دید و از شهادت امام حسین (علیه السلام) به بعد سرزمین کربلا شاهد فجایع و جنایاتی خاص در مورد اهل بیت پیامبر بود.
حجت‌الاسلام عالی:
حضور مدیران پیر و خسته، حرکت انقلاب را کند کرده است
حجت‌الاسلام عالی گفت که یکی از مشکلات کشور این است که برخی مدیران پیر و خسته دست از کار نمی‌کشند تا جوانان متدیّن، باسواد و انقلابی روی کار بیایند.
گزیده ای از سخنرانی آیت الله میرباقری شب چهارم محرم 98؛
بهترین دعا برای پدر و  مادر در زیارت عاشورا آمده است
...بهترین دعا برای پدر و مادر این است که فدای امام حسین بشوند. ما اگر فدای امام حسین نشویم فدای دنیا می شویم. اگر کسی با امام حسین همراه نشود، فدای دستگاه شیطان خواهد شد. آنهایی که خودشان را به امام حسین رساندند بهشتی شدند. جاودانه شدند. این بهترین دعاست.
گزیده ای از سخنرانی آیت الله میرباقری شب اول محرم 98-حرم مطهر حضرت معصومه (س)؛
چهار شرط همراهی مردم با کاروان امام حسین علیه‌السلام در کربلا
این مسیر مسیری است که انسان باید از جان خودش عبور کرده باشد. اگر کسی می‌خواهد با امام حسین حرکت کند، باید جانش را کف دست گرفته باشد و همه‌ی سرمایه‌اش را بیاورد. کسی که به تعلقات خودش چسبیده؛ به مالش، به زندگی‌اش، به جانش علاقه‌مند است و می‌خواهد این‌ها را حفظ کند، نمی‌تواند در این کاروان حرکت بکند. امام حسین با همه‌‌ی سرمایه‌ی ما کار دارند. با خود ما کار دارند؛ می‌خواهند این جان را از ما بگیرند و به خدا برسانند.
گزیده ای از سخنرانی آیت الله میرباقری شب اول محرم 98؛
دلیل شباهت شهادت حضرت یحیی به امام حسین(ع)
انبیاء در سیر خودشان تاسی به نبی اکرم می کردند و با شفاعت نبی اکرم سیر می کردند. یکی از مقاماتش همین داستان حضرت زکریا است که خدای متعال دعا را مستجاب کرد و حضرت یحیی(ع) را به ایشان دادند و همه می دانید داستان شهادت حضرت یحیی که یک شهادت ویژه ای است، خیلی شبیه به شهادت سیدالشهداست.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی میرباقری:
حقیقــت ولایــت در روز «غدیـــر» روشن شد/ پرده برداری رسول خدا(ص) از حقیقت ولایــت در خطبه غدیریه
آن کسی که در غدیر مأمور شد به اذن الله پرده از این سر الهی بر دارد تا این سرّ آرام آرام در عالم ما مکشوف شود و حقایق باطنی ولایت ظاهر شود نبی اکرم بود. حضرت در خطبه غدیر از توحید شروع می کنند. بعد فضیلت های حضرت امیر را می گویند و دست ایشان را به عنوان ولی بعد از خود بالا می برند و صحبت از حضرت مهدی کردند که این ولایت به ایشان ختم می شود.
اخبار کوتاه
پربازدید ها