آیت الله العظمی نوری همدانی:
حضرت آیت الله نوری همدانی، مهمترین عامل پیروزی در جریان مقاومت را تقویت روحیه جهادی و عدم سازش با دشمن دانست و گفت: پیروزی جریان مقاومت یک امر قطعی است.
اهتمام بیشتر به صدقه دادن در ماه صفر؛
نظر علما راجع به نحس بودن ماه صفر چیست؟
در اعتقاد عموم شیعیان، ماه صفر معروف به نحوست است و در روایات متعددی تاکید شده که مسلمانان در این ماه از انجام کارهای مهم پرهیز کنند و نسبت به صدقه دادن توجه بیشتری داشته باشند.
آیت الله صانعی درگذشت + پیام دفتر ایشان
آیت الله صانعی از اساتید درس خارج حوزه علمیه، امروز در قم درگذشت.
آیت الله میرباقری در مراسم شام غریبان حرم حضرت معصومه(س):
تلاش سکولارها برای تعطیلی محرم امسال بی نتیجه ماند
استاد حوزه علمیه قم گفت: با همین عاشوراست که لشگر امام زمان(عج) تجهیز می‌شود و این لشگر با حرف‌ها و تحلیل‌های روشن‌فکرها تجهیز نخواهد شد بلکه با اشک بر سیدالشهدا تجهیز می‌شود و همین افراد روشنفکر که به دنبال تحلیل و تبیین واقعه عاشورا هستند از قافله حسینی جا خواهند ماند.
روایت امام سجاد(علیه‌السلام) از وفاداری اصحاب در شب عاشورا؛
امام‌حسین (علیه‌السلام): یاران من، یک امشب بیش در این عالم به سر نمى‌بریم/ بیعت را از شما برداشتم/ هرکجا بخواهید، مى‌‏توانید رهسپار شوید
امام حسین علیه السلام فرزندان مسلم بن عقیل را مخاطب قرار داد و فرمود «شهادت مسلم براى شما کافى است، شما اذن دارید و هر کجا بخواهید مى‌‏توانید رهسپار شوید.»
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری:
محبت به امام(ع) انسان را از وسوسه شیطان در امان می‌دارد
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: خداوند راه محبت را از طریق امام معصوم گشوده است و محبت به امام معصوم قلب را روشن و زمینه‌ساز کسب محبت الهی است و انسان را از وسوسه شیطان در امان می‌دارد.
آیت الله سید محمد مهدی میرباقری در شب چهارم محرم:
تنها راه رسیدن به خدا همراهی با امام معصوم(ع) است/ نه از امام(ع) جلوتر حرکت کنیم نه از او عقب‌تر باشیم
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری در شب چهارم محرم طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار کرد: راه پیوستن و ملحق شدن به وجود مبارک امام حسین علیه‌السلام و همراهان حضرت هنوز هم باز است منتها باید تلاش نماییم که صفات اصحاب عاشورایی را کسب نماییم تا به فوز عظیم برسیم.
حجت الاسلام والمسلمین میرباقری:
امام حسین(ع) امروز هم از ما برای پیوستن به عاشورا دعوت می‌کنند
دعوت امام حسین علیه‌السلام در واقعه عاشورا یک دعوت عام است و هم‌اکنون نیز ما می‌توانیم جزو یاران و اصحاب عاشورایی قرار گیریم، چرا که همچنان امام از ما برای نقش آفرینی در نهضت عاشورا دعوت می‌کند.
آیت الله العظمی نوری همدانی:
وظیفه مسئولان و مبلغان در فضای مجازی بیشتر شده است/به شبهات عاشورایی پاسخ‌های دقیق و مستدل داده شود
امسال در این شرایط پیش آمده و جریان بیماری کرونا وظیفه مسئولان و مبلغان در فضای مجازی بیشتر شد و باید همگان در این موضوع فعالیت بیشتری داشته باشیم و در انتقال معارف عظیم عاشورا کوشا باشیم خصوصا شناسایی شبهات که این روزها دشمنان چه در حالت دوستانه و چه از ناحیه دشمن در حال بمباران هستند، پاسخ‌های دقیق و مستدل داده شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی: ‌
عزاداری ماه محرم با رعایت شروط ابلاغی ‌مانعی ندارد/ حضور مبتلایان به کرونا در مراسم مسئولیت شرعی دارد
مرجع تقلید شیعیان در دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: رعایت مسائل بهداشتی از جمله زدن ماسک برای همه عزاداران لازم است. وی گفت: توقع می‌رود که مردم مقررات اعلام‌شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را جداً رعایت کنند؛ مکان سرپوشیده نباشد، جمعیت محدود، وقت محدود باشد و همگان از ماسک استفاده کنند.
به مناسبت ولادت هفتمین اختر آسمان ولایت و امامت؛
آمد امامی که «زین المجتهدین» شد/ مبارزات سیاسی امام هفتم شیعیان چگونه بود؟/ تبعات رویگردانی از پیام غدیر در بیان امام کاظم(ع)
امام موسی کاظم(ع) به خاطر صبر زیاد و به این دلیل که خشمش را فرومی‌خورده است، به کاظم ملقب شد. همچنین به این دلیل که نسبت به کسانی که به او بد کرده بودند مهربان و بخشنده بوده است به این نام نامیده شد.
به مناسبت خجسته عید بزرگ شیعیان جهان؛
«غدیر قم» در امتداد «غدیر خم»/ چقدر قدر غدیر زمانمان را می‌دانیم
انقلاب اسلامی پرتوی از نور غدیر خم بوده و با انفجار نور در سال 57، بساط سلطنت ستم‌شاهی برچیده شد. وطیچله نخست خود در گام اول انقلاب منشأ تحول برمدار غدیر انقلاب گردید و علیرغم همه ضعف‌ها و تهدیدات دشمنان غدیر، دستاوردهای بی‌نظیری را به همراه آورد؛ و گام دوم انقلاب، انشاالله زمینه‌ساز و بسترسازی جهانی برای ظهور مهدوی (عج) را میسر خواهد کرد.
آیت الله اعرافی:
پیام امام هادی(ع) را به زبان های مختلف به گوش جهانیان برسانید/ اهتمام جدی به زیارات و ادعیه از ویژگی های موسسه امام هادی(ع) است
مدیرحوزه های علمیه گفت: توجه و اهتمام جدی به مقوله زیارات و ادعیه ائمه اطهار(ع) به ویژه امام هادی(ع) یکی از خصوصیات ممتاز و برجسته مؤسسه آموزشی و پژوهشی پیام امام هادی(ع) است که باید با ترجمه زیارات، پیام امام را به گوش جهانیان برسانید.
اخبار کوتاه
یادداشت