سفارش قرآنیِ تواصی به حق و صبر دستورالعمل اساسی برای همیشه ما است
رهبرانقلاب در مراسم عزاداری دانشجویان به‌مناسبت اربعین حسینی(ع):
رهبر معظم انقلاب اسلامی، جوانان را به قدر دانستن دوران جوانی و اهتمام ویژه به هیئت‌های حسینی توصیه کردند و فرمودند: هیئت‌ها هم باید یاد اهل‌بیت را زنده نگه دارند و هم مرکز و پایگاه تبیین حقایق باشند.
رهبر معظم انقلاب: غرب مستکبر در همه جهان ضعیف‌تر شده است/ وحدت مسلمانان یکی از دو پایه‌ اساسی حج
در پیامی خطاب به امت اسلامی و حجاج بیت‌الله‌الحرام:
رهبر معظم انقلاب در پیامی خطاب به امت اسلامی و حجاج بیت‌الله‌الحرام تاکید کردند: غرب مستکبر در منطقه حساس ما و اخیراً در همه جهان روز‌به‌روز ضعیف‌تر شده است، البته از کید دشمن حتی یک لحظه نباید غفلت کرد و باید با تلاش و هوشیاری، امید و اعتماد به نفس را که بزرگ‌ترین سرمایه برای ساختن آینده است، افزایش دهیم.
مسئولین باید در مقوله عفاف و حجاب به اجماع برسند/ نوع ادبیات ما در مقوله عفاف و حجاب باید تغییر کند/ برنامه جامعی در حوزه عفاف و حجاب وجود ندارد
نشست علمی «مقتضیات اجرای سیاست ها و قوانین عفاف و حجاب»؛

مسئولین باید در مقوله عفاف و حجاب به اجماع برسند/ نوع ادبیات ما در مقوله عفاف و حجاب باید تغییر کند/ برنامه جامعی در حوزه عفاف و حجاب وجود ندارد

هر جا رویکرد ما فرهنگ ساز بوده، هیچ معیاری وجود ندارد که اقدامات به چه نحوی اجرا شود و کارآمدی آن مورد ارزیابی قرار بگیرد.

یک انصراف تکراری، هوشمندانه و حاشیه‌ساز!
به بهانه کناره‌گیری کیمیایی از جشنواره فیلم فجر؛

یک انصراف تکراری، هوشمندانه و حاشیه‌ساز!

مسعود کیمیایی چهره مهمی در سینمای ایران است، چه آن زمان که «قیصر»، «گوزن‌ها» و «سفر سنگ» را پیش از انقلاب ساخت و چه پس از پیروزی انقلاب که «سرب»، «دندان مار» و «اعتراض» را ساخت.

بررسی سریال های تلویزیون در سال 99
از پخش آثار کشِ دار بی مخاطب تا اندک مجموعه های موفق؛

بررسی سریال های تلویزیون در سال 99

در سال 99 تلویزیون دست پری به لحاظ سریال سازی نداشت اما برخی از این 25 سریال شاخص رسانه ملی در جای خود بحث برانگیز بودند.

احترام ویژه‌ رهبر معظم انقلاب به پدر

احترام ویژه‌ رهبر معظم انقلاب به پدر

اگر سه ربع هم طول می‌کشید، آقای خامنه‌ای عجله نمی‌کرد، پا به پای ایشان آرام آرام می‌آمدند بالا... حتماً پشتی پشت پدرشان می‌گذاشتند، حتماً خودشان چایی برای پدرشان می‌آوردند. آنقدر احترام می‌کردند این پدر را که حد نداشت.

سلبریتی‌هایی که این بار
نوبت واکسن علی انصاریان و مهرداد میناوند‌؛

سلبریتی‌هایی که این بار "دکتر" شدند!/ واکسن دارو نیست که به بیمار مبتلا به کرونا تزریق شود/ موج سواری سلبریتی ها روی داغ دیگران

واکسن دارو نیست که وقتی دیدند کسی به کرونا مبتلا شده، تزریقش کنند و بیمار مداوا شود. واکسن برای پیشگیری از ابتلای افراد به کروناست. پس چگونه می گویند اگر واکسن خریده بودیم مثلا مرحوم میناوند یا مرحوم انصاریان جان نمی باختند؟

نقاب سوئدی بر چهره واکسن انگلیسی
پنهانکاری دولت در خصوص ماهیت واکسن آکسورد–آسترازنکا؛

نقاب سوئدی بر چهره واکسن انگلیسی

15 بهمن ماه «کوواکس» نهاد هماهنگ کننده تهیه واکسن زیر نظر سازمان بهداشت جهانی، برنامه توزیع دور اول واکسن به کشورهای عضو را اعلام می‌کند که بر اساس برنامه اولیه قرار است بیش از ۴ میلیون دوز واکسن استرازنکا به ایران تحویل بدهد. تاکید رهبرانقلاب مبنی بر ممنوعیت خرید واکسن از آمریکا و انگلیس، همچنین پنهانکاری‌ها درخصوص ماهیت واکسن آکسورد–آسترازنکا و اقدام به تهیه ۴.۲ میلیون از این واکسن درحالی است که دولت روحانی در موارد متعددی بارها سعی کرده است که نظر خود را برخلاف نظرات کارشناسی شده و فارغ از درنظر گرفتن تبعات آن اجرایی کند.

ضرورت روشنگری نسبت به خطرات نفوذ ویروس «خودباختگی، غربزدگی»؛

"بحران خودباختگی و خودتحقیری" و نقش آن در بی اعتمادی به مصرف کالای فرهنگی ایرانی اسلامی

یکی از عواملی که میتواند رغبت برای خرید و مصرف کالای فرهنگی را کم رنگ کرده، و بازار آن را دچار رکود و کسادی و بحران سازد، نفوذ و رخنه عاملی به نام: «ویروس خودباختگی، خودکم بینی، خودتحقیری، استسباع، غربزدگی و غربگرایی» در روحیه افراد و در میان افکار یک ملت است.

۵۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای یک نقی معمولی!
سلبریتی‌ها در تمام دنیا مالیات نمی‌دهند؟

۵۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای یک نقی معمولی!

پنج میلیارد تومان برای یک نقی معمولی! این خبری بود که از میزان دستمزد درخواستی محسن تنابنده برای بازی و نویسندگی در پایتخت 7 منتشر شد بعنی درآمدی تقریبا 330 میلیون تومانی برای هر قسمت. اعداد و ارقامی که البته مدت‌هاست در خصوص بعضی بازیگران سینما مطرح می‌شود. میلیونرهایی که البته از پرداخت مالیات هم معاف هستند.

مدیریتِ خارج از مدار!
واکاوی اختلافات ادامه‌دار فروغی و فردوسی‌پور؛

مدیریتِ خارج از مدار!

برخلاف رویه تاسف‌بار کنونی، مدیر شبکه سه می‌توانست با مدیریتی مدبرانه و با عنایت به نکات مثبت رفتارهای دوسال گذشته فردوسی‌پور، اشتباهات وی در اداره برنامه «نود» را در فضایی دوستانه و به صورت پدرانه بررسی کند تا راه برای بازگشت این سرمایه رسانه ملی باز شود.

«خانه امن» الگوی موفق برای تولیدات جاسوسی
اثر جاسوسی موفق؛

«خانه امن» الگوی موفق برای تولیدات جاسوسی

«خانه امن» جدیدتریرین تجربه احمد معظمی در مقام کارگردان، به لحاظ کیفی موفق‌ترین اثر وی است که در بحث ساختار و معنا توانسته به استانداردهای لازم دست پیدا کند. این سریال سعی دارد در قالب یک اثر جنایی و پلیسی تیزهوشی ماموران اطلاعاتی کشور را بازنمایی کند. درباره علل موفقیت این سریال، می‌توان در دو بخش توضیح داد. ابتدا بحث ساختار و در ادامه بحث معنایی مجموعه است.

یاداشت
جدیدترین اخبار پربازدید ها